13 ogledov

Partizan v zadnji minuti v finale

Takole so se uvrstitve v finale razveselili košarkarji Partizana. (Foto: Anže Pe
1/21
Prvi finalisti lige NLB so postali košarkarji Partizana, ki so v Stožicah z 62:58 premagali Budućnost. Na drugem polfinalu je Olimpija premagala Krko s 67:57.

Malce v nasprotju s pričakovanji je prvi polfinale med prvakom Partizanom in obubožano Budućnostjo bolje odprla slednja, ki je v osmi minuti po trojki Marka Simonovića povedla z 11:4. Partizan je sposoben ujeti še večjo prednost od te in to je tudi storil, v 18. minuti pa povedel za v prvi polovici tekme najvišjih šest točk (29:23).

Tretja četrtina je minila povsem v črnogorskih ritmih. Partizan je v njej dosegel zgolj sedem točk (7:16), Budućnost je naravnala roke svojih košarkarjev in po trojki Gintarasa Kadziulisa povedla za najvišjih devet točk. Vendar je bil ravno omenjeni litovski branilec tekme ena od tragičnih figur Črnogorcev. Partizan se je namreč vrnil v igro in zakuhal dramatično končnico, potem ko se je podgoriški met za tri ustavil. Pri vodstvu za dve točki Partizana in napadu Budućnosti je ravno Kadziulis izgubil žogo in omogočil energično zmagovalno zabijanje Jamesu Gistu.