12 ogledov

Zvezda padla v Atenah

Panathinaikos Crvena zvezda Evroliga EPA
V petek zvečer so bile odigrane še zadnje štiri tekme 4. kola v elitnem evropskem košarkarskem tekmovanju.

V Atenah je Panathinaikos po zaslugi odličnega prvega polčasa proti Crveni zvezdi prišel do svoje tretje zmage (70:59), Beograjčani so ostali pri dveh.

Srbi so stik z Grki držali le na začetku tekme, že ob polčasu pa zaostajali za 21 točk. Zvezda je v zadnji četrtini ublažila poraz. Za Pao je James Gist zbral 17 točk, Nick Calathes pa 16 točk, šest skokov in pet asistenc. Pri gostih je izstopal le Ognjen Kuzmić s 15 točkami in 15 skoki.

Fener potrdil primat v mestu

Največ oči je bilo uprtih v Carigrad, kjer sta se udarila mestna rivala Galatasaray in Fenerbahçe. Slednji je prišel do pričakovane zmage (87:103) in je s popolnim izkupičkom na vrhu lestvice, medtem ko je Galatasaray s štirimi porazi povsem na dnu.

Domačini so sicer dobro začeli, a v zaključku prve četrtine so jih gostje ujeli in nato prevzeli vodstvo, ki so ga zadržali vse do zadnje sirene. Za Galatasaray je Austin Daye dosegel 16 točk, Russ Smith pa eno manj. Pri Fenerju je Kostas Sloukas vpisal 24 točk in sedem asistenc, Bobby Dixon 22 točk, Ekpe Udoh pa 21 točk in 13 skokov.

Maccabi se prebuja

Telavivski Maccabi je v Litvi lažje od pričakovanj strl odpor Žalgirisa (74:87) in prišel do svoje druge zmage, domačini so ostali pri enem uspehu.

Izraelci so že po prvem polčasu vodili za enajst točk in tekmo brez večjih pretresov pripeljali do konca. Pri Litovcih je bil na nivoju le Lukas Lekavičius s 16 točkami, osmimi skoki in šestimi asistencami, pri gostih pa je Andrew Goudelock dosegel 18 točk, Devin Smith 17, Sonny Weems pa 16.

Prigarana zmaga Kataloncev

V dvorani Blaugrana je zdesetkano moštvo Barcelone proti ekipi Brose Bamberg prišlo do svoje druge zmage (78:74), Nemci so ostali pri eni. Aleksej Nikolić ni bil v postavi gostov.

Tekma je bila vseskozi precej izenačena, do otipljive prednosti so domačini prišli šele v zaključku. Za Barcelono je Tyrese Rice dosegel 18 točk in šest asistenc, za Brose pa sta Fabien Causeur in Daniel Thies vpisala po 19 točk.