24672 ogledov

Zvezdnik se je lotil Dončića, ni se končalo dobro: "Ko začneš s tem ..."

Dončić Profimedia
Zvezdniku Minnesote Timberwolves se domislica ni obrestovala.

Košarkarji Dallas Mavericks so v noči na ponedeljek v ligi NBA premagali Minnesoto Timberwolves (115:108). Blestela sta oba prva zvezdnika ekipe, Luka Dončić in Kyrie Irving, ki sta skupaj dosegla 69 točk; 34 jih je zbral Slovenec, še eno več pa Američan, ki je bil s tem tudi prvi strelec svojega moštva.

Dončić, ki je dodal še šest skokov in osem podaj, ter Irving, ki je v zadnji četrtini zadel dve ključni trojki, sta se uspešno zoperstavila tudi 36 točkam zvezdnika gostov, Anthonyja Edwardsa.

"To delam že od malega," se je po zmagi nasmehnil Dončić, vajen sijajnih zaključkov tekem.

Luka Dončić NBA Šport Vrnitev Dončića proti najboljšim, po drami je poslušal klice MVP, MVP

"Kyrie in Luka sta bila odlična, dajala sta ton celotni ekipi. Čutim njuno zaupanje drug v drugega. Skupaj sta opravila odlično delo, da sta našla pot do zmage," je predstavo zvezdniškega dvojca pozdravil njun trener Jason Kidd.

Dallas je vpisal 22. zmago v sezoni (22-15), kar ga trenutno uvršča na šesto mesto zahodne konference.

Gobert | Avtor: Profimedia Profimedia
Dončić je bil na sinočnjem obračunu z Minnesoto udeležen tudi v "trash talk" s francoskim centrom Rudyjem Gobertom, ki se je sredi tekme domislil, da bo poskušal slovenskega košarkarja sprovocirati z grdimi besedami. Domislica se mu ni preveč obrestovala, saj je Dončić v drugem polčasu izenačil število doseženih točk iz prvega dela in na koncu ključno pripomogel k uspehu Dallasa.

"Začel je govoriti nekje v tretji ali morda drugi četrtini," je komunikacijo z Gobertom opisal zvezdnik Dallasa in dodal: "Ko začneš s tem, moraš vedeti, da ti bom vrnil."

O čem točno je tekla beseda, Dončić ni razkril. "Ne vem, pozabil sem," je dejal.

Na koncu se je bolj smejalo Slovencu, volkovi pa so kljub porazu (25-10) ostali na vrhu lestvice zahodne konference.