685 ogledov

Benjamin Šeško zabil lep zadetek ob zmagi rdečih bikov!

Benjamin Šeško Profimedia
Šeško z golom pomagal Leipzigu do zmage, v prvi postavi začel tudi Kampl.

Slovenski nogometni dragulj Benjamin Šeško je na zadnji tekmi 20. kroga nemškega prvenstva dosegel gol za Leipzig, saška ekipa pa je z 2:0 premagala Union Berlin. Red Bull je tako prekinil serijo treh porazov, a še vedno ostaja na petem mestu v nemški bundesligi.

Za Leipzig sta v začetni postavi tokrat zaigrala oba slovenska nogometaša, Šeško in Kevin Kampl. Rdeči biki so hitro pritisnili in Lois Openda je zadel že v 11. minuti. Že ob koncu prvega dela je imel lepo priložnost tudi Šeško, a je takrat njegov poizkus še uspel ubraniti vratar gostov Alexander Schwolow.

V nadaljevanju pa je Šeško vendarle prišel do zadetka; v 48. minuti je po prostem strelu in podaji Davida Rauma v kazenskem prostoru s prekrasnim dotikom zadel za 2:0. Deset minut zatem je bil natančen še drugič, vendar je bil ob strelu po krasni podaji Danija Olma z "rabono" za las v prepovedanem položaju in zadetek ni obveljal.

V 72. minuti so Berlinčani ostali z desetimi po rdečem kartonu Christopherja Trimmla. Leipzig je brez težav zadržal prednost do konca, že v sodnikovem dodatku je Xavi Simons stresel še okvir gola. Za Leipzig je bila današnja zmaga prva v koledarskem letu 2024 po treh zaporednih porazih.

Zanimivo je, da Union Berlin izjemno leži slovenskemu napadalcu, saj je kar tri izmed svojih petih letošnji bundesligaških zadetkov dosegel ravno proti ekipi iz nemške prestolnice, potem ko jim je kar dva zabil na prvi tekmi v jesenskem delu prvenstva. Se je pa Šeško na današnji tekmi vpisal med strelce že na drugi ligaški tekmi zapored, potem ko je zadel tudi v prejšnjem krogu ob porazu proti Stuttgartu.

Zmaga vodilne trojice

Že v soboto so sicer igrali vsi trije vodilni in bili vsi uspešni, tako da je razmerje na vrhu ostalo nespremenjeno. Nogometaši iz Leverkusna so gostovali pri zadnjeuvrščenem Darmstadtu in zanesljivo slavili z 2:0, oba zadetka je dosegel Nathan Tella.

Bayern je imel nekaj več težav z Borussio Mönchenglabach, gosti so povedli, a so pozneje Aleksandar Pavlović, Harry Kane (dosegel je že 24. gol v sezoni) in Matthijs de Ligt poskrbeli za preobrat in zmago s 3:1.

Stuttgart je slavil proti Freiburgu v gosteh z 2:1. Spodrsnilo pa je četrti Borussii Dortmund, ki je v petek v gosteh s Heidenheimom igrala le 0:0.

Na lestvici ima zdaj Bayer 52 točk, Bayern 50, Stuttgart 40, Dortmund 37 in Leipzig 36. Red Bull tako kljub nekoliko slabši formi zaostaja za vsega eno točko za mestom, ki še prinaša nastope v ligi prvakov.