101 ogledov

Domačini z zmago odprli afriško prvenstvo

Vincent Aboubakar Profimedia
Z dvema tekmama se je začelo prvenstvo Črne celine.

Na uvodni tekmi letošnjega afriškega nogometnega prvenstva v Kamerunu je domača izbrana vrsta premagala Burkino Faso z 2:1, na današnji drugi tekmi v skupini A pa so bili Zelenortski otoki boljši od Etiopije z 1:0.

Za gostitelje letošnjega turnirja, sicer petkratne prvake črne celine, je v končnici prvega polčasa oba gola po 11-metrovkah dosegel Vincent Aboubakar, za gostujočo izbrano vrsto je zadel Gustavo Sangare v 24. minuti.

Na drugi današnji tekmi v Yaoundeju med Zelenortskimi otoki in Etiopijo je bil v izdihljajih prvega polčasa mož odločitve Julio Tavares.

V ponedeljek bodo v Kamerunu na sporedu štiri tekme. V skupina B bosta tekmi Senegal - Zimbabve in Gvineja - Malavi, v skupini C pa Maroko - Gana in Komori - Gabon.