902 ogledov

Katanec svoje izbrance popeljal v četrtfinale

Srečko Katanec Profimedia
Uzbekistan Srečka Katanca v četrtfinalu azijskega prvenstva.

Uzbekistanska nogometna reprezentanca, ki jo vodi nekdanji slovenski reprezentant in selektor Srečko Katanec, se je na azijskem prvenstvu v Katarju uvrstila v četrtfinale. V osmini finala je premagala Tajsko z 2:1 (1:0). Naslednji tekmeci Katančevih varovancev bodo gostitelji Katarci, ki so v ponedeljek z 2:1 premagali Palestino.

Uzbekistan je bil veliko boljši tekmec v prvem polčasu in bi lahko izdatneje vodil, a je edini zadetek v 37. minuti dosegel Azizbek Turgunbojev v kazenskem prostoru je z levico poslal žogo v mrežo po podaji Dijorja Holmatova.

Rezervist Supachok Sarachat, ki je v igro vstopil v drugem polčasu, je z zavitim in močnim strelom z roba kazenskega prostora v 58. minuti kronal premoč Tajske v tem delu za izenačenje na 1:1. Le sedem minut pozneje je prav tako z roba kazenskega prostora Uzbekistan ponovno povedel v vodstvo Abosbek Fajzulajev. Do konca se izid ni več spreminjal, še najlepši priložnosti sta bili v sodnikovem dodatku, po ena na vsaki strani.

V drugi današnji tekmi se bosta ob 17. uri po slovenskem času pomerila Savdska Arabija in Južna Koreja.

Četrtfinale prvenstva se bo odvijal bo 2. in 3. februarja, polfinale 6. in 7. februarja, finale pa 10. februarja.