16 ogledov

Milan izkoristil darilo Napolija

Robinho je junak zmage Milana v 34. kolu Serie A. (Foto: Reuters)
1/9
Nogometaši Palerma so 34. kolu Serie A prišli do zmage nad Napolijem. Milan se je z novo zmago utrdil na prvem mestu in je zelo blizu osvojitve scudetta. Inter z desetimi do zmage proti Laziu.

Vodilno moštvo Serie A Milan je na stadionu Maria Rigamontija prišel do zmage z 1:0. Zmago gostom je priboril Brazilec Robinho, ki je zadel v 82. minuti tekme. Tekma bi se lahko končala tudi z drugačnim izidom, če bi Alessandro Diamanti izkoristil dve lepi priložnosti v zadnjih minutah tekme. Milan tako po 34. kolu italijanskega prvenstva drugouvrščenemu Interju beži osem točk.

Palermo naredil uslugo Milanu
Gostje iz Neaplja so do vodstva na stadionu Renza Barbera prišli že v drugi minuti tekme, ko je iz enajstmetrovke zadel Edinson Cavani. Ta je izkoristil darilo Mattie Cassanija, ki je že v prvi pravi akciji gostov v svojem kazenskem prostoru nespametno igral z roko. Nogometaši Napolija so se po vodilnem zadetku potegnili v obrambo, kar je Palermu uspelo kaznovati še pred iztekom prvega polčasa. Na 1:1 je z močnim strelom z leve strani kazenskega prostora  izenačil Federico Balzaretti. V 41. minuti je bil izključen domači trener Delio Rossi, ki si je dovolil nekoliko preveč protestiranja pri sodnikih. A to očitno ni zmedlo rožnatih, ki so do vodstva prišli tik pred iztekom prvega polčasa, ko je iz 11-metrovke zadel branilec Cesare Bovo.

V drugem polčasu ni bilo zadetkov, tudi v drugem delu pa so bili nevarnejši nogometaši Palerma. V 47. minuti je slovenski reprezentant Josip Iličić izvajal prosti strel in lepo našel Balzarettija na levi strani, ta pa je z glavo sprožil in oplazil vratnico Morgana De Sanctisa. Zmago domačih bi v 86. minuti lahko potrdil Abel Hernandez, ki je po podaji Javierja Pastoreja v kazenskem prostoru zastreljal stoodstono priložnost. Nogometaši Napolija so šele prvič letos zabeležili drugi zaporedni poraz v Serie A.

Inter do zmage kljub izključitvi Julia Cesarja
V derbiju kola sta se v Milanu udarila Inter in Lazio. Tekma se za branilce naslova ni začela najbolje, saj je že v 23. minuti tekme domači vratar Julio Cesar v svojem kazenskem prostoru podrl Maura Zarateja. Sodnik je takoj pokazal na belo točko in Cesarja poslal pod predčasno prho. Med vratnici je prišel Luca Castellazzi (Leonardo je žrtvoval Diega Milita), ki pa Zarateju strela z enajstmetrovke ni ubranil. Nogometaši Interja so kljub le desetim možem na zelenici uspeli priti do preobrata. Na 1:1 je s prostega strela izenačil Wesley Sneijder v 40. minuti, za zmago pa je poskrbel kamerunski napadalec Samuel Eto'o, ki je zabil v osmi minuti drugega polčasa. Varovanci Leonarda so se tako po zmagi v 34. kolu prebili na drugo mesto lestvice Serie A.

Perrotta (4)
Boštjan Cesar je za Chievo odigral vso tekmo, Bojana Jokića zaradi poškodbe ni bilo v ekipi.

Cagliari : Fiorentina 1:2 (0:1)