20 ogledov

Na 207 tekmah zabila 160 golov

amy wambach EPA
Ameriška nogometna reprezentantka Amy Wambach je nova najboljša strelka v zgodovini reprezentančnega nogometa.

Wambachova je na prijateljski tekmi v New Jerseyju med ZDA in Južno Korejo (5:0) dosegla štiri zadetke, skupaj pa na 207 tekmah že 160. Prejšnji rekord je bil v lasti nekdanje soigralke iz ameriške vrste Mie Hamm (158 golov na 275 tekmah).

"To je vse prej kot resnično," je bila uvodoma vzhičena Wambachova in dodala: "Cel prvi polčas je bil nor. Soigralke so mi poskušale pripraviti priložnosti, to je bilo več kot očitno. Zahvaljujem se jim za to pomoč."

Wambachova, najboljša igralka sveta v letu 2012 po izboru Mednarodne nogometne zveze, je prvi gol na tekmi zabila v 10., drugega v 19., tretjega v 29., četrtega pa v 45. minuti.