22 ogledov

Napoli zbežal Laziu, Slovenci brez zmage

Lorenzo Insigne Napoli Lazio EPA
V italijanskem nogometnem prvenstvu so v nedeljo že odigrali sedem tekem 31. kola.

Derbi kola se je igral v Rimu, kjer si je Napoli z zmago nad Laziem (0:3) praktično že zagotovil tretje mesto na lestvici in s tem vsaj kvalifikacije za Ligo prvakov.

Neapeljčani so povedli v 25. minuti, ko je Marek Hamšik na drugi vratnici našel Joséja Marío Callejóna. Prednost so gostje podvojili na začetku drugega dela, po podaji Allana je iznajdljivo zabil Lorenzo Insigne. Isti igralec je v sodnikovem dodatku efektno zaključil protinapad in postavil končni izid.

Samo Iličić neporažen

Josip Iličić je za Fiorentino igral v prvem polčasu ob remiju pri Sampdorii (2:2), Toskanci so ostali na osmem mestu prvenstvene lestvice.

Vse bližje Serie B je Palermo, s katerim je Siniša Anđelković pri AC Milanu visoko klonil (4:0). Slovenski branilec je igral do 72. minute.

AC Milan je z omenjeno zmago na lestvici preskočil mestnega tekmeca, Inter je namreč presenetljivo izgubil pri skromnem Crotoneju (2:1). Samir Handanović je vso srečanje branil vrata gostov, dvakrat pa ga je matiral Diego Falcinelli.

Roma ostala blizu

AS Roma je stik z vodilnim Juventusom, za katerim zaostaja za šest točk, zadržala z gladko zmago na gostovanju v Bologni (0:3).

Udinese je v Vidmu prepričljivo ugnal Genoo (3:0), Torino pa je na Sardiniji prišel do popolnega izkupička proti Cagliariju (2:3).