5259 ogledov

Navijači po porazu proti 'palčku' podrli ograjo in vdrli na zelenico

navijači Hajduk youtube
Težki časi za ponos Dalmacije.

Nogometaši Hajduka so prvič v zgodovini kluba izpadli v prvem krogu kvalifikacij. Enega največjih evropskih porazov jim je v Evropski ligi zadal malteški Gzira United. Dalmatinci so sicer prvo tekmo v Ta'Qaliju dobili z 2:0, zato je celotna hrvaška javnost pričakovala lahek preboj v nadaljevanje tekmovanja.

A domači trener Siniša Oreščanin je na zelenico poslal rezervno postavo. Ta je na začetku dvoboja celo povedla, nato pa v drugem polčasu prejela tri zadetke. Končnih 1:3 za napredovanje Maltežanov je v 96. minuti zabil Hamed Kone.

Najbolj vročekrvni navijači Hajduka so po zadnjem sodnikovem žvižgu prebili ograjo in stekli na igrišče, kjer so se želeli 'pogovoriti' z igralci. A večje incidente je preprečila policija.

Gnev nekaterih se je sicer usmeril v častno ložo, kjer so tekmo spremljali vodilni možje Hajduka. Ti so po zadnjem sodnikovem žvižgu marsikaj slišali.