53 ogledov

Nova blamaža Uniteda

Paul Onuachu EPA
Manchester United, ki ima velike težave s poškodbami, je tokrat moral priznati premoč tudi danskemu prvoligašu.

Težave za trenerja Uniteda Louisa van gaala so se na tekmi z Midtyjllandom začele že na ogrevanju, ko se je pri rdečih vragih poškodoval nesporni prvi vratar David de Gea. Tega je zamenjal Argentinec Sergio Romero, Manchester United pa je dvoboj odigral brez dodatnega čuvaja mreže na klopi.

V 37. minuti je sicer Unitedu dobro kazalo, v polno je namreč zadel Memphis Depay, ki že nekaj časa ni prikazal dobre predstave v dresu angleškega velikana. A Midtyjlland je izenačil že do polčasa. Pione Sisto se je sprehodil skozi obrambo gostov, nato pa je uspel premagati tudi Romera. Danci so popolen preobrat dokončali v 77. minuti, ko je bil z roba kazenskega prostora natančen Nigerijec Paul Onuachu za končnih 2:1.

Od Premierligašev je boljši izid iztržil Tottenham. Ta je gostoval pri Fiorentini, pri slednji je v prvi enajsterici zaigral tudi slovenski reprezentant Josip Iličić. Angleži so v prvem polčasu povedli z enajstmetrovke, v polno je zadel Nacer Chadli, Italijani, ki so v drugem polčasu pritiskali za izenačenje, pa so bili natančni po slabi uri. Federico Bernardeschi je sprožil z velike razdalje, ob srečnem odboju pa je žoga zadela levi zgornji kot gostujočih vrat. Rezultat 1:1 je ostal tudi do konca. Iličić je bil zamenjan v 61. minuti.

Dva 'slovenska' dvoboja brez Slovencev

Brez slovenske udeležbe je minil dvoboj St. Etienna in Basla. Pri slednjem Andraž Šporar ni bil v kadru, pri Francozih pa je zaradi poškodbe že dlje časa odsoten Robert Berić. Soigralci slednjega so v 39. minuti že vodili z 2:0, a so Švicarji zaostanek zmanjšali tik pred polčasom, ko je po kotu zadel argentnski veteran Walter Samuel. Basel je izenačil iz enajstmetrovke, domačim pa je zmago vseeno v 77. minuti zagotovil Jean-Christophe Bahebeck.

Odigran je bil še en dvoboj s slovenskim pridihom. Ažbe Jug je tekmo med domačim Sportingom in Bayerjem iz Leverkusna spremljal s klopi z rezervne igralce, Kevin Kampl pa je moral izpustiti tekmo v Lizboni. Lekarnerji se domov zasluženo vračajo s prednostjo enega zadetka. Karim Bellarabi je bil uspešen sredi prvega polčasa, v drugem pa je zatresel tudi okvir vrat domačega gola.

Španci do polnega izkupička s skupno 11:0

V enem izmed derbijev je dortmundska Borussia na domači zelenici prevladovala in zasluženo ugnala Porto z 2:0, do zmag pa sta prišla tudi španska predstavnika Villarreal in Sevilla. Andaluzijci nov pohod na lovoriko v evropski ligi nadaljujejo z zmago 3:0 proti Moldeju, rumena podmornica pa je z 1:0 ugnala Napoli. Odločilni gol je v 82. minuti zabil Denis Suárez. Uspešen španski dan sta potrdila še Valencia, ki je s kar 6:0 premagala dunajski Rapid, in Athletic Bilbao. Baski so minimalno slavili na gostovanju v Marseillu.