744 ogledov

Realu po odmevni zmagi nad Barço spodrsnilo na domačem terenu

Karim Benzema Profimedia
Le nekaj dni po prepričljivi zmagi nad Barcelono v polfinalu španskega pokala je Real Madrid na domačem igrišču izgubil ligaško tekmo z Villarrealom. Beli balet ima s tekmo več na lestvici že 12 točk zaostanka za Katalonci.

Nogometašem Real Madrida se je ponesrečila generalka pred prvo tekmo četrtfinala lige prvakov, ki jih v sredo čaka proti Chelseaju. V 28. krogu španskega prvenstva so na domačem stadionu izgubili proti Villarrealu z 2:3.

Aktualni španski in evropski prvaki so doživeli peti poraz v LaLigi, kar pomeni, da za vodilno Barcelono ob tekmi več še vedno zaostajajo dvanajst točk. Katalonci bodo srečanje 28. kroga igrali v ponedeljek doma proti Gironi.

Real Madrid je povedel v 16. minuti po avtogolu Paua Torresa, gostje so izenačili v 39. minuti z zadetkom Samuela Chukwuezeja, gol za 2:1 pa je dosegel Vinicius Junior na začetku drugega dela.

Čeprav so imeli Madridčani, ki so sredi tedna dosegli odmevno zmago v polfinalu španskega pokala proti Barceloni, nato še nekaj zrelih priložnosti, je junak tekme postal Nigerijec Samuel Chukwueze. Jose Luis Morales je v 71. minuti izenačil izid, Chukwueze pa je z natančnim strelom v 80. minuti postavil izid tekme.

Villarreal je tako še drugič v tej sezoni premagal Real Madrid in z novimi tremi točkami skočil na peto mesto. Trenutno drži pozicijo za evropsko ligo, do četrtega mesta pa ga ločijo štiri točke.

Danes je Real Sociedad dosegel pomembno zmago v boju za ligo prvakov; doma je premagal Getafe. Espanyol je doživel novo razočaranje in je po porazu doma z Athletico Bilbaom še naprej v coni izpada, pričakovano zmago pa je vpisala Osasuna proti zadnjeuvrščenemu Elcheju.

V nedeljo so na sporedu dvoboji Valladolid - Mallorca, Betis - Cadiz, Almeria - Valencia in Rayo Vallecano - Atletico Madrid.