2820 ogledov

"Sodnik mi je obljubil, da nam bo dosodil dve enajstmetrovki"

liga narodov, Turčija, Švedska
Velik škandal v ligi narodov.

Turčija je po porazu s Švedsko (0:1) izpadla iz drugega razreda lige prvakov. A tu zgodba še ni končana, saj se Turki nameravajo pritožiti na sojenje.

Turška nogometna reprezentanca je pred svojili navijači klonila po uspešno izvedeni enajstmetrovki Švedske. V polno je v 71. minuti dvoboja meril Andreas Granqvist.

Vse skupaj se je pravzaprav zakuhalo šele po koncu dvoboja, ko je švedski reprezentant Marcus Berg razkril, da mu je romunski sodnik strel z bele točke tudi obljubil. "Na polčasu sem šel do sodnika, da bi se pritožil, ker ni piskal enajstmetrovke po prekršku na d menoj. Dejal mi je, da si bo vse skupaj ogledal v garderobi. 'Če sem naredil napako, vam bom dal dve najstrožji kazni v drugem polčasu'," je presenetljivi pogovor z delilcem pravice opisal Berg.

liga narodov, Hrvaška Liga narodov Šport Hrvatje v nekaj minutah od prvega mesta do izpada

Romun je le delno izpolnil obljubo, Skandinavcem je dosodil le eno enajstmetrovko (v videu ob 8:24). A tudi ta je bila dovolj, da so se Turki preselili v C ligo.