178 ogledov

Štajerski derbi ni ponudil zmagovalca

Celje - Maribor twitter NK Maribor
Nogometaši Celja in Maribora so se v 25. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:0).

Derbi kroga med vodilnimi Celjani in tretjeuvrščenimi Mariborčani je postregel z bolj ali manj izenačeno igro skozi celotno srečanje, tako da je bila kar logična posledica tudi končen neodločen izid. Celje je bilo sicer bližje zmagi, potem ko je vodilo do 84. minute, obenem pa pred tem zapravilo še lepo priložnost za povečanje prednosti. Celjani so zdaj pri 56 točkah, Maribor jih ima na tretjem mestu 40.

Obračun v Celju je uvodoma postregel z dinamično predstavo na obeh straneh in tudi z nekaj priložnostmi, med katerimi velja omeniti mariborsko iz desete minute, ko je z roba kazenskega prostora streljal Hilal Soudani, z obrambo se je izkazal Matjaž Rozman, in celjsko iz 12., ko je z glavo poskusil Edmilson z glavo, na pravem mestu pa je bil Menno Bergsen, ki je tokrat igral namesto poškodovanega Ažbeta Juga.

Seznam kar nekaj poškodovanih pri Mariboru je po pol ure podaljšal še Blaž Vrhovec, ki ga je zamenjal Alen Dizdarević. Kljub temu je imel v 35. minuti Soudani novo priložnost, ko je lepo prišel do strela na desni strani kazenskega prostora, spet pa se je izkazal Rozman. V 39. minuti je na drugi strani Edmilson stekel v obetavno akcijo, vendar preveč okleval s strelom, tako da je Sven Šoštarič Karič lahko dobro posredoval z drsečim startom.

V uvodu drugega polčasa so takrat odločnejši Celjani povedli, v 49. minuti je po levi strani kazenskega prostora pobegnil Aljoša Matko in nato s strelom ob bližnji vratnici ugnal Bergsna za svoj deveti gol sezone. Podal je Žan Karničnik, za katerega je bila to deveta asistenca sezone, eno več v ligi ima le Bravov Matija Kavčič. Rozman je v 53. minuti preprečil izenačenje po voleju Josipa Iličića z roba kazenskega prostora.

Bergsen je v 80. minuti ustavil žogo po poskusu z glavo Gregorja Bajdeta, v 84. minuti pa so Mariborčani izenačili, potem ko je s prostega strela z leve strani podal Iličić, z glavo pa zadel Šoštarič Karič.

Celje - Maribor | Avtor: twitter NK Maribor twitter NK Maribor

Tresel se je le okvir vrat

Ljubljančani so bili v obračunu z Aluminijem boljši tekmec, a mu njegove mreže ni uspelo zatresti kljub 18 strelom. Kar štirikrat so zadeli okvir vrat, enkrat tudi z bele pike. Bravo ostaja četrti, Aluminij pa osmi na lestvici.

Šiškarji so odločneje začeli, v četrti minuti je Jan Gorenc po kotu zgrešil s približno desetih metrov. Pozneje kakšnih nevarnih akcij ni bilo ne na eni ne na drugi strani, šele v 32. minuti je v kazenskem prostoru gostov do strela prišel Matej Poplatnik, vendar je sprožil prešibko.

Kidričani so prvič zagrozili v 41. minuti, ko je Matija Orbanić posredoval po strelu Tina Matića z roba kazenskega prostora. V 44. minuti je Lan Jovanović izpustil žogo pred svojimi vrati, do nje je prišel Poplatnik, vendar iz bližine zadel vratnico.

Bravov napadalec Poplatnik je v 48. minuti domačim priigral najstrožjo kazen, ko ga je po prodoru zrušil Jovanović. Izkušeni Poplatnik se je nato sam odločil za strel z bele točke, vendar še enkrat zadel okvir vrat.

Gostitelji so bili blizu vodstva spet v 71. minuti, ko je Milan Tučić žogo s strelom z glavo iz bližine poslal v prečko, to pa je zatresel tudi Luka Kerin v 84. minuti s strelom iz bližine z desne strani. Minuto pozneje je z leve strani zgrešil Tihomir Maksimović.