Šport > Zimski športi
1224 ogledov

Bassino razred zase, senzacija smučarke iz BiH

Bassino Epa
Edina Slovenka na startni vrsti Ilka Štuhec je drugi ženski smuk v Crans Montani končala na desetem mestu (+1,85).

Italijanka Marta Bassino je zmagovalka sobotnega smuka za svetovni pokal v Crans Montani. Italijanka je v slogu njene poškodovane rojakinje Sofie Goggie z napadalno vožnjo močno prehitela najboljše tekmice za svojo prvo smukaško zmago v karieri. Slovenka Ilka Štuhec je bila dan po osvojenem devetem mestu tokrat deseta

Ilka Štuhec Smuk (Ž) Šport Ilka Štuhec drvela stopničkam naproti, nato pa ...

Če je bila v petek Štuhec z zaostankom 0,54 sekunde na devetem mestu, je toliko danes znašala razlika med zmagovalko in drugouvrščeno Federico Brignone iz Italije. Bassino je sicer pred vožnjo njene rojakinje, ki se je na progo podala s številko 11, vodila za več kot sekundo. Na koncu je bila razlika do Švicarke Lare Gut-Behrami na tretjem mestu 1,11 sekunde.

Prvo zmago si je 27-letna svetovna prvakinja v superveleslalomu zagotovila z napadom predvsem v zgornjem delu proge. Tam je bila odločna hitrejša od tekmic, ki razlike niso mogle nadoknaditi v preostalem delu proge.

Tam je večino časa izgubila tudi Štuhec, ki je po drugem merjenju časa zaostajala že za 1,32 sekunde. Je pa Slovenka našla prave drsalne občutke nato pred vstopom v nekoliko bolj tehnični drugi del proge, saj je na tretjem merjenju zabeležila najhitrejši čas dneva. Slovenka je v cilju zaostala 1,85 sekunde za zmagovalko.

Štuhec | Avtor: Epa Epa

Največje presenečenje dneva je pripravila smučarka iz Bosne in Hercegovine Elvedina Muzaferija, ki je s startno številko 28 osvojila četrto mesto (+1,22). Varovanki slovenskega trenerja Aleša Brežavščka je še do spodnjega dela proge sicer kazalo, da bi se lahko zavihtela celo na zmagovalni oder, a je v zaključku izgubila 80 stotink in se morala zadovoljiti s četrtim mestom.

Elvedina Muzaferija | Avtor: Epa Epa