V balonarski nesreči tudi hudo poškodovani

Foto: Bralec
Foto: Bralec
V balonu je bilo šest oseb, pet Belgijcev in Slovenec. Trije poškodovanci imajo hujše poškodbe.
Oglej si celoten članek

Kot smo že poročali, je danes okoli 10. ure prišlo do balonarske nesreče na območju Ljubljanskega barja. Po zdaj zbranih obvestilih je do nesreče prišlo pri pristajanju balona, ki je danes v družbi še enega balona dopoldan priletel iz Avstrije, so pojasnili ljubljanski policisti. V njem je bilo šest oseb - pet državljanov Belgije in državljan Slovenije. 

Drugi balon, v katerem so bile tri osebe, je varno pristal na barju. "Kraj je zavarovan in je izključena možnost požara ali eksplozije. Do sedaj še ni znano, zakaj je prišlo do nesreče balona, policisti opravljajo ogled in nadaljujejo z zbiranjem obvestil o vseh okoliščinah dogodka," so še dodali.

Slovenija Šesta žrtev balonarske nesreče

Grega Trček iz Balonarskega centra Barje je v izjavi za STA poudaril, da bo točen vzrok za nesrečo jasen šele po zaključeni preiskavi. Kot je še dejal, je ob pristanku pihal močan veter, ob tem pa so štiri osebe padle iz košare balona. Drugi balon je medtem po Trčkovih besedah kljub danim vremenskim razmeram pristal brez težav.

Poškodovane v nesreči so obravnavali v UKC Ljubljana, od tega so tri hospitalizirali, enega izmed poškodovancev pa so že odpustili, je v izjavi za medije v Ljubljani pojasnil nadzorni travmatolog Franc Štefanič. Kot je še navedel, je najtežje poškodbe utrpel eden od moških sopotnikov, ki ga obravnavajo kot politravmo, saj je utrpel poškodbe glave in prsnega koša, ter ga bodo zato tudi sprejeli na intenzivni oddelek bolnišnice.

Foto: Boštjan Tacol Balonarska nesreča na Igu

Preostala dva ponesrečenca pa sta utrpela poškodbo hrbtenice, eden izmed njiju tudi resnejšo poškodbo vretenca. Pri slednjem se bodo zdravniki še odločili, ali bo potreben operativni poseg, je še dejal Štefanič.

Slovenija Sodišče odločilo o krivdi balonarja, ki je v smrt peljal šest ljudi

Vodja izmene na reševalni postaji UKC LJ Robert Sabol, ki je kot prvi reševalec posredoval na kraju nesreče, pa je pojasnil, da so bili sprva obveščenih o šestih poškodovanih na kraju nesreče, zato so aktivirali tudi načrt za velike nesreče, a so ga kasneje ob prihodu na sam kraj in pregledu stanja preklicali. Po besedah Sabola, ki je sicer posredoval tudi v balonarski nesreči leta 2012, pa je bila tokratna nesreča bistveno manjših razsežnosti.

Do hujše balonarske nesreče je v Sloveniji sicer prišlo leta 2012, prav tako na Barju, ob tem pa je balon tudi zagorel. V nesreči je umrlo šest ljudi. Balon je takrat vzletel kljub nestanovitnemu vremenu in napovedi neviht.

dezurni@styria-media.si

 

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 0

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.