V Sloveniji novi primer vraničnega prisada

Foto: Žurnal24
Foto: Žurnal24 main
Na območju Postojne novi primer vraničnega prisada. Na kmetiji so že uvedli vse ukrepe za preprečevanje širjenja bolezni.
Oglej si celoten članek

V Sloveniji je bil potrjen nov primer vraničnega prisada, bolezen so ugotovili včeraj pri poginuli kravi na kmetiji v naselju Šmihel pod Nanosom. 

Z Uprave RS za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin so sporočili, da so bili na kmetiji takoj uvedeni ukrepi zu preprečevanje širjenja in izkoreninjenja bolezni, vsi ti ukrepi pa med drugim obsegajo prepoved premikov, razkuževanje in cepljenje. Ker gre za zoonozo, so o pojavu obvestili tudi zdravstveno službo, so še sporočili z omenjene uprave.

Opravili so tudi epizootiološko preiskavo, na podlagi katere je Državno središče za nadzor bolezni določilo novo območje vraničnega prisada.

Novo območje zajema naselje Šmihel pod Nanosom, na njem pa bodo morali v prihodnjih 50 letih izvajati zaščitne ukrepe za preprečevanje pojava in širjenja bolezni, to pa pomeni preventivno cepljenje dovzetnih živali, ki se pasejo na območju ter živali, ki se krmijo s krmo, ki od tam. 

Na območju Postojne je zaradi vraničnega prisada že avgusta poginilo sedem telic z istega pašnika.

dezurni@zurnal24

 

 

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 2

  • 08:00 12. December 2015.

    In sedaj bodo področni veterinarji morali cepiti vse živali tam naokrog vsaj 100 let. Ne bodo se pritoževali.

  • 23:00 10. December 2015.

    Čaj je da postanemo vegani, za nas, za planet in za vse te uboge živali... Znanstveniki dnevno dokazujejo vse bolj …

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.