Barça še naprej beži madridskemu dvojcu

V nedeljo je bilo v elitni španski nogometni ligi odigranih pet tekem 20. kola.

Barcelona je na stadionu Camp Nou gostila Leganés in prišla do sedme zaporedne ligaške zmage (3:1). Že v prvem polčasu je za Katalonce zadel Ousmane Dembélé, pod presenetljivo izenačenje se je v 57. minuti podpisal Martin Braithwaite. Stvari je na svoje mesto postavil Luis Suárez v 71. minuti, tri točke je v sodnikovem dodatku potrdil Leo Messi.

Video Empoli slavi Zajca, Spal pa Kurtića

V nedeljskem sporedu La Lige je Betis doma ugnal Girono (3:2) z golom iz enajstmetrovke v 94. minuti, bilbajski Athletic je remiziral v Villarrealu (1:1), Rayo je doma izpustil prednost dveh zadetkov proti Sociedadu (2:2), Levante pa je ugnal Valladolid (2:0).

Že v soboto je madridski Atlético z Janom Oblakom v vratih v gosteh premagal zadnjeuvrščeno Huesco (0:3), madridski Real pa je v derbiju kola doma slavil proti Sevilli (2:0). Atlético za Barcelono zaostaja za pet, Real pa za deset točk.