953 ogledov

Empoli slavi Zajca, Spal pa Kurtića

Miha Zajc Empoli Epa Miha Zajc (skrajno levo) je zabil za Empoli.
Nedeljsko nogometno popoldne na Apeninskem polotoku so zaznamovali tudi slovenski legionarji.

Dober dan je za Miho Zajcem. Njegov Empoli je remiziral v Cagliariju (2:2) in prišel do zlata vredne točke v boju za ohranitev prvoligaškega statusa. Domači, pri katerih je Valter Birsa igral do 68. minute, so povedli prek Leonarda Pavolettija prvem polčasu. V 70. minuti je izenačil Giovanni di Lorenzo, v 81. pa je na sceno stopil Zajc in po podaji Francesca Caputa lepo našel daljši kot vrat. Sardinci so še zmogli izenačenje, v 90. minuti je zabil Diego Farias. Gol Zajca si lahko ogledate na spodnjem posnetku (od 2:55 naprej).

Spal je gostil Bologno in z remijem (1:1) obdržal štiri točke naskoka pred tokratnimi tekmeci, ki so njihovi neposredni konkurenti v boju za obstanek. Gostje so po prvem polčasu vodili po zadetku Rodriga Palacia, izenačil pa je Jasmin Kurtić. Slovenski reprezentant je lepo zadel z glavo, potem ko je kakovosten predložek poslal Manuel Lazzari. Za Kurtića, ki je odigral celotno srečanje, je bil to četrti prvenstveni gol v sezoni. Ogledate si ga lahko na spodnjem posnetku (od 2:45 naprej).

Na medsebojnem obračunu sta se pomerila Luka Krajnc in Josip Iličić. Slednji se je z Atalanto veselil visoke zmage v gosteh (0:5), kar štirikrat je v polno meril Duván Zapata. Oba Slovenca sta odigrala celotno srečanje. Frosinone je ostal na predzadnjem mestu, moštvo iz Bergama pa lovi nastope v Evropi.

V derbiju kola je Napoli slavil nad Laziem (2:1) in ostal edini resni izzivalec vodilnega Juventusa. Za Neapeljčane sta že v prvem polčasu zadela José María Callejón in Arkadiusz Milik. Za Rimljane, ki so srečanje končali le z deseterico, je znižal Ciro Immobile.

V razburljivem srečanju je Fiorentina v sodnikovem dodatku iztržila neodločen izid proti Sampdorii (3:3), Vid Belec je sedel na klopi ekipe iz Genove.

Samir Handanović Video Šport Izjemni Samir Handanović junak Interja

Že v soboto je bil Samir Handanović glavni razlog, da je Inter doma ostal neporažen proti Sassuolu (0:0). AS Roma je ugnala Torino (3:2), Parma pa je s prispevkom Lea Štulca zmagala pri Udineseju (1:2).

V ponedeljek bo vodilni Juventus pričakal zadnjeuvrščeni Chievo, Genoa pa bo gostila AC Milan. Juve in Milan sta se sredi iztekajočega se tedna pomerila na superpokalu v Savdski Arabiji, uspešnejši so bili Torinčani (1:0).