Borbeni Japonci mučili favorizirane Špance

Odigrana je bila še druga tekma prvega kola v olimpijski košarkarski skupini C.

Potem ko so slovenski košarkarji v jutranjih urah navdušili navijače ob prvem olimpijskem nastopu in odlični predstavi zvezdnika Luke Dončića visoko premagali Argentino (118:100), je v "slovenski" skupini drugo tekmo dobila Španija. Gostitelje Japonce je na koncu premagala za enajst točk (88:77).

Počel, kar je hotel Športni svet se klanja Dončiću: "Epsko, stratosferno, neponovljivo ..."

Španci so bili favoriti v boju z gostitelji in so status tudi potrdili. A potem, ko so imeli že tudi 24 točk prednosti in so blesteli predvsem v drugi četrtini (dobili so jo s 30:14), so na koncu dovolili domačinom, da se nekoliko približajo.

Zmaga Špancev sicer ni bila ogrožena, so pa Japonci po dobljeni tretji četrtini prišli na -13, približno takšna prednost pa je ostala do konca. Japonska je sicer v zadnji minuti še prišla na manj kot deset točk zaostanka, toda Víctor Claver je s košem za končnih 88:77 dvignil prednost na +11.

Pri zmagovalcih je bil najbolj učinkovit Ricky Rubio z 20 točkami, Claver jih je dodal 13, Marc Gasol pa 12. Pri domačinih sta blestela zvezdnika iz NBA Rui Hachimura, ki je dosegel 20 točk, ter Yuta Watanabe z eno manj, drugi pa niso presegli strelske desetice.

V tej skupini bosta naslednji tekmi 29. julija, ko bo Slovenija igrala z Japonsko, Španija pa z Argentino.

Globok priklon Kapetan z neverjetnim razkritjem o Dončiću: "Sam je tako želel"