Handanović zablestel na derbiju, razočaranje za Chievo

Samir Handanović je proti sosedom mrežo ohranil nedotaknjeno.
V najmočnejši italijanski nogometni ligi so v sredo odigrali štiri tekme.

Osrednja tekma se je igrala na San Siru, kjer sta se AC Milan in Inter v mestnem derbiju razšla brez zmagovalca (0:0). Inter, za katerega je Samir Handanović branil vso tekmo, se je utrdil na četrtem mestu, ki ob koncu sezone prinaša Ligo prvakov, Milan je ostal šesti.

V prvem polčasu je Handanović rešil svojo ekipo, potem ko je fantastično posredoval po strelu z glavo Leonarda Bonuccija. V drugem delu je imel Inter dve izjemni priložnosti, toda Mauro Icardi je v obeh primerih zgrešil iz neposredne bližine. Obema moštvoma so sodniki s pomočjo videoanalize razveljavili po en zadetek zaradi prepovedanega položaja.

V Veroni je imel Chievo lepo priložnost, da se oddalji od cone izpada, a je z dvema igralcema več iztržil le remi proti Sassuolu (1:1). Gostje so z deseterico ostali že po 29 minutah, "leteči osli" so številčno prednost izkoristili v 72. minuti prek Emanueleja Giaccherinija. Malce pred tem je pri domačih s klopi vstopil Valter Birsa, takoj po vodstvu pa še Boštjan Cesar.

Čeprav so gostje v 84. minuti ostali še brez enega igralca, so v 95. minuti vendarle izenačili, s prostega strela je srečno zabil Francesco Casseta.

Video Fantastičen dosežek Iličića v mestu Romea in Julije

Mestni tekmec Chieva - Hellas Verona - je izgubil pri odpisanem Beneventu (3:0) in ostal predzadnji. Še en kandidat za izpad Crotone je gladko klonil pri Torinu (4:1), za domače je hat-trick dosegel Andrea Belotti.

Prva liga TS Ravbarji ujeli Maribor

Že v torek je Atalanta brez poškodovanega Josipa Iličića doma izgubila proti Sampdorii (1:2), za katero je Vid Belec sedel na klopi. Fiorentina je v gosteh odpravila Udinese (0:2), Genoa je doma ugnala Cagfliari (2:1).