435 ogledov

Fantastičen dosežek Iličića v mestu Romea in Julije

Josip Ilićić Hellas Verona Atalanta Epa Iličić je pokazal svoje mojstrstvo.
Slovenski reprezentant je zablestel v 29. kolu italijanskega nogometnega prvenstva.

Josip Iličić je z Atalanto gostoval pri moštvu Hellas Verona in bil daleč najbolj zaslužen za visoko zmago (0:5), s katero je ekipa iz Bergama skočila na sedmo mesto. Iličić je namreč zabil kar tri gole. Slednji je v letošnji sezoni zabil že deset prvenstvenih golov, ob tem je podelil še sedem asistenc za zadetek.

Gostje so povedli v drugi minuti z zadetkom Bryana Cristanteja, nato pa je sceno stopil Gorenjec. V sodnikovem dodatku prvega polčasa je izkoristil enajstmetrovko (to je sodnik dosodil prav po Iličićevi akciji), v drugem polčasu pa še dvakrat zatresel mrežo - najprej s prefinjenim strelom, nato še z močnim udarcem z roba kazenskega prostora. Končni izid je v 71. minuti postavil Alejandro Gómez.

Z enakim rezultatom kot Atalanta je v gosteh pri Sampdorii slavil tudi Inter (0:5) in se zadržal v boju za uvrstitev med prvo četrverico, ki ob koncu sezone prinaša Ligo prvakov. Kar štiri gole je zabil Mauro Icardi. Samir Handanović je vso tekmo branil vrata Interja, Vid Belec je sedel na klopi poražencev.

Razburljivo srečanje je odigral AC Milan, doma je ugnal Chievo (3:2), potem ko je po prvem polčasu zaostajal. Boštjan Cesar je obsedel med rezervisti Chieva, Valter Birsa je proti svojemu bivšemu klubu priložnost dobil v zadnjih 20 minutah.

Fiorentina Benevento Astori Serie A Šport Iličić pripravil odločilni gol, veličastno slovo v Firencah

Vodilni Juventus je že v soboto zgolj remiziral pri Spalu Jasmina Kurtića (0:0) in ponudil priložnost Napoliju, da se mu približa. To so Neapeljčani v nedeljo tudi storili in doma ugnali Genoo (1:0).

Lazio je doma le remiziral z Bologno (1:1) in zdrsnil na peto mesto, njegova mestna tekmica AS Roma pa se je utrdila na tretji poziciji s slavjem v Crotoneju (0:2). Fiorentina je v sodnikovem podaljšku ugnala Torino (1:2), s kar dvema zadetkoma po 90. minuti pa je do sila pomembnih točk v boju za obstanek v Beneventu prišel Cagliari (1:2).