652 ogledov

Iličić pripravil odločilni gol, veličastno slovo v Firencah

Josip Ilićić atlanta Epa Josip Iličić (levo) je asistiral za zmago.
V italijanski Serie A je v nedeljo na sporedu glavnina 28. kola.

Atalanta je gostovala v Bologni in prišla do popolnega izkupička (0:1), po katerem še lahko upa na preboj v Ligo Evropa. Josip Iličić je srečanje začel na klopi gostov in na zelenico vstopil v 62. minuti. Dvajset minut kasneje je z akcijo na desni strani kazenskega prostora lepo pripravil strel Martenu de Roonu, slednji je zabil za slavje.

Derbi kola je bil odigran na stadionu San Siro, Inter in Napoli sta se razšla z delitvijo plena (0:0). Samir Handanović v domačih vratih ni imel veliko dela, nevarnejši tekmec je bil Inter. Milančanom točka ne pomeni veliko v boju za Ligo prvakov, Neapeljčanov pa še manj v boju za naslov.

Jasmin Kurtić je odigral vso srečanje ob gostovanju njegovega Spala pri Sassuolu, novinci v ligi so prišli do pomembne točke v luči boja za obstanek (1:1). Vid Belec je sedel na klopi Sampdorie in videl visok poraz svoje ekipe pri skromnem Crotoneju (4:1).

Juventus je dobil še eno bitko v vojni za prvenstveni naslov. Doma je pričakal Udinese in Videmčane odpravil z dvema zadetkoma Paula Dybale (2:0). Lazio je z zadetkom v 95. minuti prišel do remija v Cagliariju (2:2), AC Milan pa z golom v 94. minuti do popolnega izkupička pri Genoi (0:1).

Zvečer bo na sporedu še derbi kola med Interjem Samirja Handanovića in pretendentom za naslov - Napolijem.

Čustven dan so preživeli igralci in navijači Fiorentine, ki so se na domači tekmi proti Beneventu v slogu poslovili od umrlega kapetana Davideja Astorija. Toskanci so proti zadnjeuvrščeni ekipi lige minimalno slavili (1:0).

Fiorentina Benevento Astori | Avtor: Epa Epa

Davide Astori pogreb Davide Astori Šport Več tisoč ljudi na žalni slovesnosti

Že v petek je AS Roma doma ugnala Torino (3:0), v soboto pa je bil odigran veronski mestni derbi. Valter Birsa in Boštjan Cesar sta s Chievom klonila proti Hellas Veroni (1:0) in ju čaka še precej dela v boju za obstanek.

Kostas Manolas AS Roma Torino Serie A Šport Sinovi volkulje z novim korakom proti Ligi prvakov