Krka pregloboka za Primorce, prvi poraz Zvezde

V nedeljo se je v okviru regionalne košarkarske lige odvil slovenski obračun med novomeško Krko in koprsko Primorsko.

Zasedba Krke je v 9. kolu lige ABA na svojem parketu v dvorani Leona Štuklja premagala Primorsko (:). Za Dolenjce je to tretja zmaga v sezoni, Koprčani so še brez uspeha.

Predvsem v prvem polčasu so bili Koprčani na pragu presenečenja. Erjon Kastrati, Urban Durnik in Luka Vončina so pridno polnili novomeški koš, gostje pa so na ta način vodili vse do polovice druge četrtine, šele v končnici polčasa pa so Dolenjci prevzeli pobudo.

Še v 24. minuti so Koprčani pri zaostanku 38:36 držali priključek, nato pa sta se razigrala Luka Lapornik in Jure Škifić ter Krki zagotovila prednost 49:36 in pred zadnjim odmorom celo 52:38.

V zadnjem delu so Krkaši potrdili zmago. Najučinkovitejši pri zmagovalcih je bil s 15 točkami Roderick Camphor, točko manj je dosegel Rok Stipčević. Pri gostih je z 19 koši izstopal Durnik.

Denver Nuggets Presenečeni s koliko kilogrami se je vrnil Jokić

Na derbiju 9. kola je podgoriška Budućnost v Beogradu premagala Crveno zvezdo (65:67) in ji zadala prvi poraz. Mega Soccerbet je v stiku z vrhom ostala po zanesljiv zmagi nad Splitom (91:75).

V soboto je Mornar v Baru po podaljšku ugnal Partizan (77:76) in mu še otežil pot v končnico. Igokea je doma premagala Borac (73:71), že v petek pa je bila Cibona v Zagrebu boljša od ekipe FMP Beograd (93:80). Srečanje med Zadrom in Cedevito Olimpijo je bilo zaradi okužb s covidom-19 pri Dalmatincih preloženo.