Spodrsljaj Špancev, drama v Bukarešti

Po Evropi se je igrala kopica tekem prvega kvalifikacijskega kola za svetovno prvenstvo 2022.

Nemčija je z visoko zmago začela kvalifikacije. V uvodnem nastopu je premagala Islandijo (3:0). Nemci so imeli nekaj težav pred tekmo, zaradi okužbe enega igralca so morali vsi še enkrat na testiranje, a nazadnje so tekmo v Duisburgu odigrali. Že v uvodnih minutah je bilo jasno, kdo bo zmagal, v 3. in 7. minuti sta zadela Leon Goretzka in Kai Havertz, v drugem delu je vodstvo povišal Ilkay Gündogan. V zadnjih desetih minutah pa je selektor Joachim Löw prvo priložnost ponudil tudi mlademu upu Bayerna Jamalu Musiali, ki se je nedavno odločil, da bo kot član nosil nemški dres.

V Bukarešti je Romunija premagala Severno Makedonijo (3:2) v tekmi polni priložnosti. Po vodstvu domačih z 2:0 so gostje v razmaku dveh minut zabili dvakrat in v 84. minuti izenačili, toda nato hitro prejeli odločilni zadetek. Zabil ga je Ianis Hagi, sin slovitega Gheorgheja Hagija.

Vrhunski odgovor Hrvati provocirali, Slovenci vrnili s pravo klofuto

Precej več težav kot Nemci so imeli Španci, ki so jim pred pol leta zadali boleč poraz v Ligi narodov. Danes so bili neučinkoviti v boju z Grki, na koncu pa dobili le točko (1:1). Za španski gol je poskrbel Alvaro Morata, izenačil je Tasos Bakasetas z bele točke. Kljub velikemu pritisku Španije je ostalo pri neodločenem izidu.

Tudi na drugi tekmi te skupine je bil izid tesen, Švedska pa je le (1:0) premagala Gruzijo, edini gol je dosegel Viktor Claesson.

Odzivi "Slovenci, z dvignjeno glavo na morje!"

Italijani so prišli do pričakovane zmage, premagali so Severno Irsko (2:0), v tej skupini pa so Švicarji ugnali Bolgare (1:3), potem ko so Breel Embolo, Haris Seferović in Steven Zuber zadeli v razmaku le sedmih minut v prvem polčasu.

Senzacija Slovenija prvič v zgodovini premagala Hrvaško

Razburljivo je bilo tudi na tekmi Madžarska - Poljska. Madžari so vodili z 2:0 in s 3:2, potem ko so Poljaki v le dveh minutah v drugem polčasu dosegli dva gola. Po zadetku Willija Orbana v 78. minuti je kazalo na zmago domačih, a je poljski zvezdnik Robert Lewandowski z zadetkom v 83. le poskrbel za točko Poljakov (3:3).

Boleče To je hrvaški selektor povedal po porazu v Ljubljani

Neodločeno se je končal tudi dvoboj med Škoti in Avstrijci (2:2); domači so se rešili z zadetkom Johna McGinna v 85. minuti, potem ko je pred tem za Avstrijo oba gola dosegel Saša Kalajdžić.

Angleži pa so igrali z malčkom San Marinom in slavili zmago (5:0), dvakrat je zadel Dominic Calvert-Lewin.