V prvem dejanju brez drame

Prvo tekmo finalne serije regionalne košarkarske lige so dobili domačini.

Crvena zvezda je na prvi tekmi finala lige ABA v dvorani Pionir zanesljivo premagala podgoriško Budućnost (91:72) in povedla v zmagah z 1:0.

Video Posnetek, ki povzema Dončićevo velemojstrstvo

Gostje so po prvi četrtini vodili in ostali spredaj vse do končnice prvega polčasa, ko so domači prešli v prednost. V tretji četrtini so Srbi povečali naskok, v zadnjem delu igre pa nadzorovali dogajanje in rutinirano slavili proti lanskim prvakom.

Za Zvezdo je Billy Baron dosegel 19 točk in pet asistenc, Ognjen Dobrić je dodal 12 točk. Prvi strelec Budućnosti je bil Norris Cole z 18 točkami.

Naslednje srečanje bo v nedeljo prav tako odigrano v Beogradu, nato se serija seli v Podgorico.