Volkovi rešeni, pavi in lisjaki pač ne

Nogometaši na Otoku so začeli z dvoboji 33. kroga angleškega prvenstva.

Wolverhampton Wanderers so doma ugnali Crystal Palace (2:0) in se oddaljili od mest, ki prinašajo izpad. Domači so povedli že v tretji minuti, ko je lastno mrežo zatresel Joachim Andersen. Zmago je v sodnikovem dodatku z enajstmetrovke potrdil Rúben Neves.

Aston Villa je na svoji zelenici premagala Fulham (1:0) in se utrdila na mestih, ki vodijo v evropska tekmovanja. Za Villo je edini zadetek na dvoboju dosegel branilec Tyrone Mings sredi prvega polčasa.

Na Elland Roadu je Leeds United gostil Leicester City in v obračunu ekip, ki se krčevito borita za obstanek, iztržil točko (1:1). Leeds je pred domačimi navijači vodil od 20. minute po golu Luisa Sinisterre. Točko je lisjakom deset minut pred koncem zagotovil Jamie Vardy.