1558 ogledov

Polom Reala v Kataloniji, Argentinec zadel štirikrat!

Valentín Castellanos Girona Madrid Epa
Uvod v 31. kolo španske La Lige je bil presenetljiv.

Girona je na domačem igrišču premagala Real Madrid (4:2) in se utrdila v sredini lestvice. Madrid je ostal na drugem mestu, za vodilno Barcelono si je že prej nabral prevelik zaostanek.

Kar štiri gole je zabil Argentinec Valentín Castellanos, po dva v vsakem polčasu. Prvega je zabil v 12., drugega v 24. minuti. Deset minut kasneje je znižal Vinícius Júnior.

Madrid, ki je zaigral brez nekaterih standardnih članov prve postave, je v nadaljevanju imel pobudo in sprožil precej strelov, toda zmage domačih ni ogrozil. Castellanos je zadel takoj na začetku drugega dela, svoj četrti gol pa zabil v 62. minuti. V zaključku je končni izid postavil Lucas Vázquez.

V večernem terminu bo na sporedu še srečanje med Betisom in Sociedadom, ki bo imelo velik vpliv na razvrstitev na mestih, ki vodijo v Evropo.

Boleč poraz je na domačem igrišču doživel Cádiz, boljša je bila Osasuna (0:1). Edini gol je zabil Rubén García. Andaluzijcem tako še vedno gori pod nogami, saj so tik nad cono izpada. Moštvo iz Pamplone še vedno upa na evropski preboj.