Šport > Kolesarstvo
1643 ogledov

Po padcu sprint, Roglič brez pretresov

Kaden Groves Vuelta Epa Kaden Groves v trenutku zmagoslavja.
V Tarragoni se je končala četrta etapa dirke po Španiji, ki je najbolj ustrezala sprinterjem.

Avstralec Kaden Groves je zmagovalec četrte etape kolesarske dirke po Španiji. Na trasi od Andorre la Velle do Tarragone (184,6 km) je bil najboljši v zahtevnem ciljnem sprintu.

Slovenski as Primož Roglič je ciljno črto prečkal kot 26., Matevž Govekar pa je po padcu ostal brez vidne uvrstitve.

Za avstralskega sprinterja Grovesa je bila to 14. zmaga v karieri. Blizu je bil že v drugi etapi, ko je zasedel drugo mesto za Dancem Andreasom Kronom (Lotto Dstny).

Tokrat je v zahtevnem sprintu nekoliko navkreber v zadnjem trenutku ujel Kolumbijca Juana Sebastiána Molana (UAE Team Emirates) in mimo njega švignil do druge zmage v etapah na Vuelti. Tretje mesto je osvojil Belgijec Edward Theuns (Lidl-Trek).

Trije ubežniki v današnji etapi niso imeli prav nobenih možnosti za končni uspeh. Ekipi najboljših sprinterjev na dirki sta namreč ves čas nadzorovali položaj na trasi in trojico v ospredju ujeli okoli 20 km pred koncem. Slabih pet kilometrov pred koncem pa je ob zožanju ceste prišlo do množičnega padca, v katerega je bil vpleten tudi Govekar (Bahrain Victorious), ki tako ni mogel sprintati v zaključku.

Primož Roglič (Jumbo-Visma) je v etapi zasedel 26. mesto, ciljno črto pa prečkal deset sekund za zmagovalcem in štiri sekunde za Belgijcem Remcom Evenepoelom (Soudal-Quick Step), vodilnim kolesarjem na dirki. Toda po posodobitvi rezultatov so vsem kolesarjem v zahtevnem in tehničnem zaključku odmerili isti čas.

Domen Novak (UAE Team Emirates) je bil danes 90. (+0:51), Jan Tratnik (Jumbo-Visma) je bil 129. (+1:54), Govekar pa je ciljno črto prečkal kot 136. (+2:22).

V razvrstitvi ima lanski zmagovalec Evenepoel pred Špancem Enricom Masom (Movistar) še naprej pet sekund naskoka, mladi Francoz Lenny Martinez na tretjem mestu zaostaja 11 sekund. Primož Roglič (Jumbo-Visma) je z desetega napredoval na osmo mesto, še naprej pa zaostaja 37 sekund. Tratnik je skupno 40., Domen Novak 166., Govekar pa 168.

V sredo bo na sporedu še ena razmeroma razgibana etapa od Morelle do Burriane (186,2 km). Ta bi lahko ustrezala predvsem ubežnikom, znova pa bi lahko ob počasnejšem ritmu prek zadnjega vzpona na Ibolo (11,4 km/3,9 %) na račun prišli sprinterji. Vrh edinega kategoriziranega vzpona etape bo na vrsti 54 km pred ciljem.