30 ogledov

Gailius s trojko rešil zmago v podaljšku

union olimpija crvena zvezda gailius ABA
Union Olimpija je s trojko Deividasa Gailiusa manj kot štiri sekunde pred koncem podaljška v Vareseju prišla do četrte zmage (83:82) v letošnji sezoni evropskega pokala.

Košarkarji Uniona Olimpije so dosegli še eno zmago v dramatični končnici. Potem ko so v soboto zmagali v ligi Aba v Podgorici z neverjetnim košem Jakova Vladovića v dobesedno zadnjih stotinkah sekunde, so tokrat v evropskem pokalu slavili s košem junaka tekme Deividisa Gailiusa štiri sekunde pred iztekom podaljška.

Za Ljubljančane je to četrta zmaga v šestih tekmah v evropskem pokalu, hkrati prva v gosteh in četrta v nizu skupaj z ligo Aba. Uspeh je zlata vreden, saj se je Union Olimpija z novima dvema točkama utrdila na tretjem mestu v skupini C, ki prinaša uvrstitev v drugi del tekmovanja.

Litovec prvo ime tekme

Nesporni junak tekme je bil 200 centimetrov visoki krilni igralec Deividas Gailius iz Litve. Dosegel je 31 točk ob metu 5:10 za dve točki in 4:8 za tri točke, zbral deset skokov (indeks 29), hkrati pa štiri sekunde pred koncem podaljška zadel trojko za končni rezultat 83:82. Gailius je v zadnji četrtini in podaljšku dosegel kar 18 točk.

Zeleno-beli bi lahko zmagali že v rednem delu, vendar so v zadnjih petih minutah dosegli vsega šest točk in zapravili devet točk naskoka (56:65). Italijani, oziroma bolje rečeno Američani, saj so trije od njih dosegli 59 od skupno 82 točk Vareseja, so imeli v rednem delu zadnji napad, v podaljšku pa praktično zmago že v žepu.

Salin izkoristil hudo napako domačih

Andrea De Nicolao je zadel trojko za 82:80 31 sekund pred koncem. Union Olimpija je krenila v zadnji napad, Gailius je zgrešil, Italijani so ujeli žogo, a namesto, da bi jo zadržali v rokah, so jo vrgli v napad, kjer jo je prestregel Sasu Salin in hitro podal Gailiusu. Ta je s strani zadel trojko in podobno kot pred petimi dnevi v Črni gori so Ljubljančani objeti znova slavili na sredini igrišča.

V sedmem krogu 27. novembra bo Union Olimpija gostila francoski Asvel.