3952 ogledov

Luka Dončić plesal in se norčeval iz obrambnih mojstrov

Luka Dončić Grizzlies Mavs Profimedia Luka Dončić na tekmki v Memphisu.
Slovenski zvezdnik je na tekmi med Grizzlies in Mavericks pokazal nekaj izjemnih potez.

Dallas Mavericks so na tretji tekmi rednega dela lige NBA prišli do svoje tretje zmage. V gosteh so na krilih izvrstne predstave Luke Dončića premagali Memphis Grizzlies (110:125).

Prvo ime tekme je bil še enkrat več slovenski organizator igre. V štiridesetih minutah je dosegel 35 točk, 12 skokov in 12 asistenc ter tako vpisal svoj 58. trojni dvojček v najmočnejši ligi na svetu.

V vrstah Grizlijev sta dva proslavljena obrambna specialista - lanski najboljši defenzivec lige Jaren Jackson Jr. in njegov predhodnik Marcus Smart. Oba si je Dončić večkrat privoščil.

V zadnji minuti prvega polčasa (od 1:17 na spodnjem posnetku) je imel Ljubljančan Jacksona "na drsalkah", preden je s korakom nazaj zadel trojko. Že v naslednji akciji je Dončić stopil še dlje od koša in znova zadel.

V zadnji četrtini je Dončić najprej izsilil prevzemanje Jacksona (od 3:27 naprej), potem ko se je izmuznil Smartu. Še enkrat več je ameriškega reprezentanta zlahka preigral in zadel še eno od svojih šestih trojk.

Dallas se po gostovanju v Memphisu vrača v svojo dvorano, kjer bo v noči na četrtek gostil moštvo Chicago Bulls.