14 ogledov

Vujačićevih 13 premalo za bike

Košarkarji Chicago Bulls so tudi proti New Jersey Nets in Saši Vujačiću (13 točk) potrdili odlično formo in slavili s 84:73. Knicks doma gladko premagali Memphis, nova blamaža Clevelanda.

Na parket v severnoameriški košarkarski ligi NBA je ponoči stopil Slovenec Saša Vujačić, ki je v 29 minutah pod obročema prispeval 13 točk (met iz igre 6:12), ujel pet odbitih žog in enkrat podal. Njegova ekipa New Jersey Nets je sicer doma klonila proti moštvu Chicago Bulls s 73:84.

Vujačić je bil najuspešnejši rezervni igralec v ekipi mrežic ter tretji strelec moštva, s 13 točkami se je izenačil z igralcem začetne peterke New Jerseyja Krisom Humphriesom, najboljši strelec mrežic pa je bil Brook Lopez z 22 točkami. Chicago je tekmo dobil predvsem z odlično igro v obrambi.

Chicago je v tretji četrtini vodil s 14 točkami razlike, mrežice so bile nato skoraj na robu preobrata. Lopez je nekaj več kot štiri minute pred koncem z dvema prostima metoma izid izenačil na 69:69, a so nato mrežice do konca dale le še dva koša. New Jersey je imel porazen met z razdalje. V 19 poskusih so mrežice zadele le tri trojke.

Povsem drugače je bilo v New Yorku, kjer je domača ekipa Knicks premagala Memphis Grizzlies s 120:99, saj je Toney Douglas z devetimi zadetimi trojkami izenačil klubski rekord. Domači so skupaj zadeli kar 20 trojk, kar je rekord kluba. Tudi odstotek metov izza črte je izjemen, več kot polovičen, saj so iz 36 poskusov zadeli 20 trojk (55,6 odstotka). Douglas je zbral 29 točk, Carmelo Anthony 28, Chauncey Billups pa 18. Pri gostih je bil najučinkovitejši Mike Conley (16).

Tudi Portland Trail Blazers je doma visoko odpravil Cleveland Cavalliers (111:70). Domači so igrali zelo nesebično in zbrali 29 podaj, tekmeci le šest, ter sredi tekme povedli že za 44 točk. Tako najboljšim v vrstah gostiteljev ni bilo potrebno igrati v zadnjem delu tekme. LaMarcus Aldridge je imel v statistiki 20 točk in 11 skokov, Gerald Wallace pa 17. Košarkarji Clevelanda, najslabši v ligi z vsega 13 zmagami, so zadeli le 21 metov iz igre (35,6 odstotka).