615 ogledov

Barcelona do 27. naslova, mestni tekmeci v solzah

Espanyol Barcelona Epa
Katalonski velikan je potrdil novo prvenstveno zvezdico.

V sklepni nedeljski tekmi 34. kola španske La Lige je Barcelona v gosteh ugnala mestnega tekmeca Espanyol (2:4) in si tudi teoretično zagotovila nov naslov, prvega po letu 2019. Največ naslovov ima sicer Real Madrid, kar 35.

Barcelona je proti Espanyolu že po dvajsetih minutah vodila z 2:0, po golih Roberta Lewandowskega in Alejandra Baldéja. Lewandowski je bil pet minut pred iztekom prvega polčasa natančen še drugič. Jules Koundé je v drugem delu povišal na 4:0.

Nogometaši blaugrane so se nato sprostili in prejeli dva zadetka, strelca za domače, ki strmijo izpadu v obraz, sta bila Javi Puado in Joselu.

Poraz Atlética, velika zmaga Valencie

Po današnji skromni predstavi in porazu proti zadnjeuvrščenemu Elcheju (1:0) ima zdaj Atlético Madrid na tretjem mestu dve točki manj od mestnega tekmeca Reala. Za Elche, ki se bo od španske elite letos poslovil, je to bila šele četrta zmaga v tej sezoni. Edini gol je tokrat dosegel Fidel.

Na gostovanju je bila tokrat uspešna Sevilla, ki je premagala Real Valladolid (0:3). Vsi zadetki so padli v drugem polčasu, ko so zadeli Rafa Mir, Papu Gómez in Jesús Corona.

Uvodno današnjo tekmo je dobila Valencia. Ta je bila boljša od Celte Vigo (1:2). Za zgodnje vodstvo gostov je poskrbel Justin Kluivert, po uri igre je izenačil Haris Seferović, za zmago Valencie pa je zadel Alberto Marí dve minuti pred koncem.

Kolo bosta v ponedeljek zaključila Real Betis in Rayo Vallecano.