1023 ogledov

"Če sem želel streljati? Seveda sem!"

Federico Dimarco Profimedia
Član Interja je zabil izjemen gol.

Na tekmi med Interjem in Frosinonejem, ki se je končala z zmago črno-modre zasedbe iz Milana z 2:0, je padel zadetek, ki so ga mnogi že razglasili za gol sezone v Serie A. Federico Dimarco je nasprotnikovega čuvaja mreže Stefana Turatija v 43. minuti namreč premagal z oddaljenosti več kot 40 metrov in domače moštvo popeljal v vodstvo.

Po tekmi je sicer moral odgovoriti na vprašanje, ali je ciljal tekmečevo mrežo, ali pa je le želel podati do soigralcev, ki so stekli proti golu Frosinoneja.

"Če sem želel streljati? Seveda sem. Najprej sem videl, da se odkriva Denzel Dumfries, a sem hitro opazil tudi, da je vratar zapustil svoj gol in odločil sem se za strel. Na srečo je žoga končala v mreži. Če bi zgrešil, bi si prislužil žvižge. To je eden najlepših zadetkov v moji karieri," je izjavil Dimarco.

Federico Dimarco | Avtor: Profimedia Profimedia

Inter, ki vodi v italijanskem prvenstvu, zbral je 31 točk, je posel dokončal na začetku drugega polčasa, ko je z bele pike končni izdi postavil Hakan Çalhanoğlu.

Pri Frosinoneju 19-letnega Matjaža Kamenšek-Pahiča ni bilo v kadru.

1. Inter            12 10  1  1  29:6   31
 2. Juventus         12  9  2  1  19:7   29
 3. Milan            12  7  2  3  20:14  23
 4. Napoli           12  6  3  3  24:13  21
 5. Atalanta         12  6  2  4  20:11  20
 6. Fiorentina       12  6  2  4  20:16  20
 7. Roma             12  5  3  4  22:14  18
 8. Bologna          12  4  6  2  13:10  18