903 ogledov

Oblaka premagal nasprotni vratar, Zvezda dolgo mučila City

Ivan Provedel Profimedia
Crvena zvezda dobila prvi polčas proti Manchester Cityju, gol Benjamina Šeška za Leipzig, remi Oblaka.

Aktualni zmagovalci lige prvakov, nogometaši Manchester Ciytja, so se morali krepko potruditi za zmago v uvodnem krogu nove sezone elitnega evropskega klubskega tekmovanja. Po zaostanku 0:1 ob polčasu so premagali Crveno zvezdo s 3:1.

Beograjčani so na stadionu Etihad povedli v zaključku prvega polčasa z golom ganskega napadalca Osmana Bukarija. Manchester City je izenačil takoj na začetku nadaljevanja preko Juliana Alvareza, 2:1 pa je povedel v 60. minuti po hudi napaki izraelskega vratarja Crvene zvezde Omrija Glazerja. Končni rezultat je postavil Rodri v 73. minuti.

Benjamin Šeško Spisal zgodovino Šport Izjemni Šeško zabil tudi v ligi prvakov in postavil klubski rekord

Premiernega zadetka v ligi prvakov se je danes veselil slovenski nogometni reprezentant Benjamin Šeško, ki je tako postal deveti Slovenec, ki se je v skupinskem delu lige prvakov vpisal med strelce. Za Leipzig je v 92. minuti dosegel tretji gol za zmago s 3:1 na gostovanju pri Young Boys Bern. Vseh 90 minut je za Leipzig igral Kevin Kampl, ki je bil asistent pri drugem zadetku.

Izjemno učinkovita je bila drugič zapored Barcelona. V domačem prvenstvu je v soboto premagala Betis s 5:0, ligo prvakov pa je odprla s 5:0 proti Antwerpnu. Dvakrat je bil natančen Joao Felix. Šahtar Doneck je na drugem obračunu skupine H doma klonil proti Portu z 1:3.

Uvodno točko v novi sezoni lige prvakov je osvojil Jan Oblak. Z Atletico Madridom je gostoval pri Laziu in tik ob koncu tekme dobil zadetek za 1:1. Strelec je bil vratar Lazia Ivan Provedel, ki je v sodniškem dodatku prišel na pomoč napadu. Na drugi tekmi skupine je Feyenoord doma premagal Celtic z 2:0.

Ivan Provedel | Avtor: Profimedia Profimedia

V skupini smrti je najbolje začel PSG, ki je doma z 2:0 premagal Borussio Dortmund, potem ko je bil z enajstmetrovke uspešen Kylian Mbappe, končni rezultat pa je postavil nekdanji igralec Borussie Achraf Hakimi. Na drugi tekmi med Milanom in Newcastlom kljub številnim priložnostim ni bilo zadetkov.

V sredo so na sporedu še obračuni v skupinah od A do D, in sicer Galatasaray - Koebenhavn, Bayern München - Manchester United, Arsenal - PSV Eindhoven, Sevilla - Lens, Real Madrid - Union Berlin, Braga - Napoli, Benfica - Salzburg in Real Sociedad - Inter Milano.