153 ogledov

Trije klubi so se prebili v 2. krog

NK Aluminij
V slovenskem pokalnem tekmovanju so bili odigrani trije dvoboji.

Aluminij, Krka in Šampion Celje so prve tri ekipe, ki so se uvrstile v 2. krog pokala Slovenije v nogometu. Od vseh moštev je najvišjo zmago zabeležil prvoligaš Aluminij iz Kidričevega, ki je s 3:0 premagal Beltince. Preostalih osem tekem 1. kroga pokala Slovenije bo v sredo. Aluminij je vse tri gole zabil v drugem polčasu. Dvakrat je zadel Vedran Mesec in enkrat Marko Nunić.

Tudi nogometaši Hotize in Krke v prvem polčasu niso žoge spravili za hrbet vratarjev. Bolj uspešni so bili v drugem. Prvi je za Novomeščane zadel Luka Kambič, zatem še Theodore Develan Wilson, Nikolaj Biro je zaostanek znižal s strelom z enajstmetrovke.

Šampion Celje in Tolmin nista zadela gola ne v rednem delu ne v podaljških, zato je o napredovanju odločalo streljanje enajstmetrovk. Po teh so bili uspešnejši Celjani.