13 ogledov

Real za lovoriko proti papeževemu klubu

San Lorenzo EPA
V finalu klubskega svetovnega prvenstva v Maroku bosta igrala madridski Real in San Lorenzo iz Buenos Airesa.

Madridčani so si boj za prvo mesto zagotovili že v torek po zmagi nad mehiško ekipo Cruz Azul s 4:0, Argentinci pa danes, potem ko so v podaljšku z 2:1 (1:1, 1:0) premagali novozelandski Auckland. Za San Lorenzo, strastni navijač tega kluba je tudi papež Frančišek, je prvi gol dosegel Pablo Barrientos v sodnikovem dodatku prvega polčasa, izenačil pa je Angel Berlanga v 67. minuti. V podaljšku je nato že v 95. minuti zadel Mauro Matos in tako postavil končni izid dvoboja.

Danes je bila v Marakešu tudi tekma za peto mesto, osvojili pa so ga nogometaši Setifa. Po izvajanju enajstmetrovk so premagali West Sydney Wanderers s 5:4. Po rednem delu se je tekma končala z 2:2.

Veliki finale tekmovanja v Marakešu bo v soboto ob 20.30, poraženca polfinalnih tekem se bosta pomerila za tretje mesto tri ure pred tem.