8076 ogledov

Risi dobili tekmece

Nemčija Norveška hokej Epa Nemci so po kazenskih strelih premagali Norvežane.
Slovenska hokejska reprezentanca bo na olimpijskih igrah v PyeongChangu v kvalifikacijah za četrtfinale v torek igrala proti Norveški.

Norveška je danes v skupini C doživela poraz po kazenskih strelih proti Nemčiji (2:1) in se bodo v repesažu pomerila s Slovenijo. Skandinavci so po zaostanku v drugi tretjini v 46. minuti izid izenačili prek hokejista praške Sparte Alexandra Reichenberga. Potem ko v podaljšku ni bilo zadetkov, so ekipi čakali kazenski streli, pri katerih so bili precej uspešnejši Nemci. Ti so namreč prve tri zadeli, Skandinavci, ki so tako zadnji v skupini C, pa vse tri zgrešili.

TABELA ČETRTFINALA:
Švica/Nemčija - Švedska
Finska/Južna Koreja - Kanada
Slovenija/Norveška - Rusija
ZDA/Slovaška - Češka

V tej skupini sta kasneje o prvem mestu odločala še Švedska in Finska na medsebojni tekmi. Tega si je z zmago (3:1) priborila Švedska, ki ima popolni točkovni izkupiček devetih točk. Za Švede je prvi zadel Anton Lander, Joonas Kemppainen je v drugi tretjini izenačil, nato pa so Švedi v zadnji zadeli še dvakrat. Uspešna sta bila Oscar Moller in Patrik Zackrisson.

risi Junaki Šport Rise imajo radi tudi v Kanadi

V skupini A pa so Čehi težje, kot kaže končni izid (4:1), premagali Švicarje. Bili so sicer boljši tekmec, po izenačeni prvi tretjini so Čehi prešli v vodstvo v 43. minuti, Roman Cervenka, ki si kruh služi prav v Švici pri Fribourgu, in Michal Repik, napadalec praške Sparte, pa sta ob koncu z zadetkoma v prazno mrežo postavila končni izid. Repik je sicer dosegel tudi prvi gol za Čehe, ki so si - tako kot ekipa Rusije - že zagotovili četrtfinale.

Kanadčani v dvoboju z Južno Korejo niso imeli težav, saj so tekmo dobili s 4:0 in zasedli drugo mesto v skupini. Gole za hokejiste z javorovim listom na prsih so prispevali Christian Thomas, Eric O'Dell, Maxim Lapierre in Gilbert Brule.