Barça premagala najbolj vročo ekipo v ligi

Barcelona je zadržala stik z Realom, a razlika je še vedno štiri točke. Do konca prvenstva so še štiri tekme.

Španski nogometni prvak Barcelona je v 34. krogu španskega prvenstva na gostovanju pri najbolj vroči ekipi la lige Villarrealu zanesljivo zmagal s 4:1 in zaustavil niz zmag rumene podmornice po koronskem premoru. V boju za prvenstveni naslov z madridskim Realom je Barcelona ostala na -4. Do konca sezone so sicer le še štirje krogi.

Na tekmi se je z izjemno lepim zadetkom izkazal Antoine Griezmann, ki je bil spet v začetni postavi, potem ko je proti svojemu nekdanjemu klubu Atleticu (2:2) minuli krog vstopil šele v 90. minuti.

Šok Simeone o potezi trenerja Barcelone: "Brez besed sem" Na nož Griezmannovi svojci napadli trenerja Barçe, nato hiteli brisati

Lionel Messi, sicer tudi prvi strelec la lige, je bil tokrat dvakrat podajalec in ima to sezono v španskem prvenstvu že 19 podaj za gol, največ med vsemi.

Nogometaši Espanyola so doma z 0:1 izgubili proti Leganesu, kar pomeni, da so tudi matematično izgubili vse upe in se naslednjo sezono selijo v drugo ligo, Leganes pa še upa na obstanek. Tekma Osasuna - Getafe se je končala brez golov.

Na prvi nedeljski tekmi pa je Real Madrid z 1:0 zmagal na gostovanju v Baskiji proti Athleticu Bilbau in naredil pomemben korak proti tako želenemu španskemu naslovu.

Ni človek Messi ujel Oblaka na napačni nogi, kar je sledilo, vas bo pustilo odprtih ust