Francozi zahtevajo ponovitev finala

Slabih 200.000 protestnikov zaradi domnevno slabega sojenja zahteva ponovitev finalne tekme med Argentino in Francijo.

V Franciji je skoraj 200.000 ljudi podpisalo spletno peticijo za ponovitev nedeljskega finala svetovnega prvenstva v nogometu, ki ga je sodil poljski nogometni sodnik Szymon Marciniak, je danes poročala poljska tiskovna agencija Pap.

Brezsramno početje Škandal! Po koncu finala kršena Fifina pravila, Messi nezadovoljen

V petek zjutraj se je na spletni strani v francoščini mesopinions.com 197.400 ljudi podpisalo pod zahtevo za ponovitev letošnjega finala SP v Katarju.

V komentarjih, večinoma v francoščini, so poljskemu sodniku Marciniaku očitali pristranskost, "da se je prodal", še zlasti pa naj bi bil pristranski v prvem polčasu, ko je poljski sodnik pokazal na enajstmetrovko za Argentino.

"Po mojem mnenju tekma ni bila odigrana po pravilih in bi jo bilo treba ponoviti z nevtralnim sodnikom," je zapisal en uporabnik Twitterja.

Marciniak je bil prvi poljski sodnik, ki je sodil finale svetovnega prvenstva.

Hude kritike Padajo težke besede: "Ti si največje govno v nogometu" Kršitev Francozi: Messijev drugi gol je bil neregularen!

Argentina je na stadionu Lusail v Katarju šele po izvajanju enajstmetrovk premagala Francijo in osvojila naslov svetovnega prvaka. Po 90 minutah je bilo neodločeno 2:2, po podaljšku 3:3, po enajstmetrovkah pa so albicelesti zmagali s 4:2.

Francija je osvojila drugo mesto in ni ubranila naslova svetovnega prvaka iz Rusija leta 2018.