Nova okrepitev Dallasa zablestela ob odsotnosti Dončića

Odlična predstava Kembe Walkerja na tekmi s Clevelanadom, ki jo je Dallas brez Luke Dončića v podaljšku izgubil za točko, daje navijačem Dallasa upanje, da so končno dobili zamenjavo za Jalena Brunsona. Slednji je poleti odšel v New York.

Košarkarji Dallas Mavericks so v severnoameriški ligi NBA izgubili v Clevelandu, Cavaliers so tesno po podaljšku zmagali s 100:99. Za gostujočo zasedbo ni igral slovenski zvezdnik Luka Dončić. Iz teksaške ekipe so že nekaj ur pred tekmo sporočili, da bo triindvajsetletni Ljubljančan počival zaradi načete stegenske mišice.

Noro! Luka tudi z zabijanjem obnorel dvorano, še sam ni mogel verjeti

V njegovi odsotnosti je zablestela nova okrepitev Kemba Walker, ki je za Mavericks zbral 32 točk, sedem podaj in pet skokov, Christian Wood pa 26 točk in 14 skokov. Točko manj je dosegel najboljši strelec zmagovite domače zasedbe Donovan Mitchell, Darius Garland pa 18 točk, sedem skokov in 12 podaj. Srečanje je odločil Jarrett Allen z zabijanjem prek Wooda dve minuti in sekundo pred koncem dodatka tekme, potem pa ekipi nista več dosegli točke.

Po potezi večera Soigralec Luko postavil na realna tla: "Temu niti v sanjah ni tako!"

Dončić je dobil dan počitka pred drugo tekmo v prav toliko dnevih. Dan prej je ob zmagi proti Portland Trail Blazers s 130:110 igral 29 minut ter dosegel 33 točk in devet skokov.

Tekma proti Clevelandu je tretja, ki jo je v tej sezoni Ljubljančan izpustil. Nazadnje ni igral ob porazu s 115:144 proti Chicago Bulls pred tednom dni. Na preostalih 27 v rednem delu je v povprečju Dončić dosegel 33 točk, 8,3 skoka ter 8,7 asistence na tekmo.

Čeljusti do tal NBA svet izbruhnil zaradi Dončića: "Luka, kaj te je pičilo?"

Z 58 točkami je Devin Booker vodil Phoenix Suns, ki je New Orleans Pelicans, drugo ekipo zahodnega dela lige, popeljal do zmage s 118:114. Pelikani so sicer še po tretji četrtini vodili s 24 točkami prednosti.

Pred pelikani so na lestvici Memphis Grizzlies, ki so izgubili po šestih zmagah v nizu, boljši so bili igralci Oklahoma City Thunder s 115:109.

Tekma med ekipama Miami Heat in San Antonio Spurs, ki jo je s 111:101 dobil Miami, je potekala zunaj meja ZDA glavnem mestu Mehike Ciudad de Mexicu. Tam se je mudil tudi komisar lige NBA Adam Silver na pogovorih o možni širitvi lige v Mehiko.

"Če se ozremo nekoliko nazaj, vidimo, kako uspešna je bila širitev v Kanado, ki se je začela v začetku devetdesetih let. Zato se mi zdi smiselno, da se obrnemo tudi proti jugu ZDA. Nimamo še terminskega načrta, nedvomno pa resno razmišljamo o Mehiki," je med drugim povedal Silver.