Simeone povlekel asa iz rokava, Atlético izenačil v 90. minuti

Atlético Madrid je v Madridu nadoknadil dva gola zaostanka proti Juventusa in se veselil težko prigarane točke. Slovenski dvoboj v Zagrebu med Josipom Iličićem in Petrom Stojanovićem je pripadel slednjemu. Dinamo je Atalanto premagal s 4:0.

Derbi drugega dne 1. kroga nogometne lige prvakov med madridskim Atleticom Jana Oblaka in Juventusom se je končal Z 2:2. Slovenski obračun med zagrebškim Dinamom in Atalanto pa je dobila hrvaška ekipa s 4:0. Mislav Oršić je dosegel tri gole.

Liga prvakov Vratar reševal Barcelono, poraz prvakov, le remi za Handanovića

V skupini C je Dinamo doma visoko ugnal Atalanto. Dinamo je povedel v 10. minuti prek Marina Leovaca, prednost pa podvojil prek Mislava Oršića v 31. minuti. V 42. minuti je na 3:0 povišal spet Oršić. Isti igralec je "hattrick" dosegel v 68. minuti. Na drugi tekmi je prvi favorit na stavnicah Manchester City igral proti Šahtarju iz Donjecka in zmagal v gosteh s 3:0. Riyad Mahrez je goste popeljal v vodstvo v 24. minuti, v 38. pa je podvojil vodstvo Ilkay Gündogan. Gabriel Jesus je v 76. minuti zadel za 3:0.

V skupini A sta Brugge in Galatasaray igrala 0:0, PSG pa je premagal Real Madrid s 3:0. Parižani so povedli z 2:0 z goloma Angela di MarieThomas Meunier je v 90. minuti je postavil končni izid.

V skupini B sta Olympiakos in finalist prejšnje sezone Tottenham igrala 2:2. Za Grke sta zadela Daniel Podence in Mathieu Valbuena, za Angleže pa z bele točke Harry Kane in Lucas. Na drugi tekmi je Bayern premaqal Crveno zvezdo s 3:0. Kingsley Coman je v 34. minuti zadel za Bavarce, na 2:0 je v 80. minuti povišal Robert Lewandowski, na 3:0 pa 90. minuti Thomas Müller.

Liga prvakov V zagrebškem kotlu obračun slovenskih reprezentančnih prijateljev

Foto/Video Nemci jezni na sodnike, VAR spet zatajil

V skupini D se je derbi med Atleticom in Juventusom končal za 2:2. Juan Cuadrado je gostom priigral vodstvo v 48. minuti, Blaise Matuidi pa je podvojil vodstvo v 65. minuti. V 70. minuti je Stefan Savić zmanjšal zaostanek, Hector Herrera pa je v 90. minuti izenačil na 2:2. Bayer pa je doma gostil Lokomotivo iz Moskve in izgubil z 1:2. Za domače je zadel Benedikt Höwedes v 25. z avtogolom, za goste pa Grzegorz Krychowiak v 16. in Dmitri Barinov v 37. minuti.

Izenačujoči gol za Atlético je ob izteku rednega dela dosegel rezervist Hector Herrera, ki je v 76. minuti na zelenici zamenjal Thomasa Parteyja.