2236 ogledov

Vratar reševal Barcelono, poraz prvakov, le remi za Handanovića

Samir Handanović Liga prvakov Profimedia
Začela se je letošnja izvedba elitnega evropskega nogometnega tekmovanja.

V skupini F je Inter s Samirjem Handanovićem gostil praško Slavio in iztržil le točko (1:1), še to so Italijani rešili ob koncu tekme. Po prvem polčasu brez zadetkov so Čehi povedli v 63. minuti, potem ko je slovenski vratar sprva izjemno ustavil močan strel, odbito žogo pa je v nebranjeni del mreže iz neposredne bližini nato pospravil Peter Olayinka. Inter je v zaključku pritisnil in v 92. minui izenačil, z neugodnim strelom skozi gnečo je zadel mladi rezervist Nicolò Barella.

Na derbiju skupine F sta se merila Borussia Dortmund in Barcelona ter se razšla z delitvijo plena (0:0). Nemci so si ustvarili več priložnosti, zapravili so tudi enajstmetrovko, strel Marca Reusa je obranil njegov reprezentančni kolega Marc-André ter Stegen.

Ter Stegen Reus Dortmund Barcelona | Avtor: Epa Epa

Gonzalo Higuain Video Šport Trenutek norosti, ujet z objektivom

V skupini G je Olympique Lyon gostil ruski Zenit in prišel do remija (1:1), potem ko je goste v prvem polčasu v vodstvo povedel Sardar Azmoun, izenačil pa je Memphis Depay s strelom z bele točke.

Na drugi tekmi skupine G je Leipzig brez poškodovanega Kevina Kampla gostoval v Lizboni pri Benfici in prišel do pomembne zmage (1:2). Oba gola za goste je v drugem delu zabil Timo Werner, poraz Portugalcev je ublažil Haris Seferović.

jan oblak Jan Oblak Šport Atlético si lahko oddahne

Aktualni evropski prvak Liverpool je obrambo naslova v skupini E začel s porazom pri neugodnemu Napoliju (2:0). Italijani so povedli šele v 82. minuti, ko je enajstmetrovko realiziral Dries Mertens, zmago je v sodnikovem dodatku potrdil Fernando Llorente.

Dries Mertens Napoli Liverpool | Avtor: Epa Epa

Na drugi tekmi skupine E je RB Salzburg visoko ugnal belgijski Genk (6:2), že v prvem polčasu so Avstricji zabili pet golov. Kar tri je prispeval Erling Braut Håland.

damir skomina Liga prvakov Šport Zvezdnik žalil Slovence, zdaj so mu zmanjšali kazen

V skupini H je Valencia presenetljivo prišla do zmage na gostovanju pri Chelseaju (0:1) z golom Rodriga v 74. minuti. Londončani so prek Rossa Barkleya zapravili najstrožjo kazen za izenačenje.

Dobro je sezono začel lanski polfinalist Ajax, francoski Lille je v Amsterdamu padel dokaj gladko (3:0).