Pri Lepasu pravijo, da so podjetje, ki želi združiti napredno tehnologijo, estetiko in sodoben življenjski slog. Poudarjajo, da je znamka nastala kot odgovor na spreminjajoče se potrebe sodobnih uporabnikov. Ti po njihovih besedah ne iščejo več zgolj prevoznega sredstva, temveč celostno izkušnjo, ki odraža njihov življenjski slog, vrednote in osebnost.
Kot ciljno skupino kupcev so navedli tako imenovane »raziskovalce nove elegantne mobilnosti«, ki cenijo prefinjenost, kakovost in uporabniško izkušnjo, ne pa zgolj prepoznavnih logotipov ali tehničnih specifikacij. Pri njih ne gre le za vožnjo od točke A do točke B, ampak za občutek, udobje in povezanost tehnologije z vsakdanjim življenjem, pravijo pri Lepasu.
Lepasov direktor za Slovenijo in Hrvaško Jesse Wang je na vprašanje o razvoju trga električnih oziroma novoenergijskih vozil odgovoril, da sta Hrvaška in Slovenija po njihovem mnenju še vedno v fazi rasti, vendar njun razvojni zagon opazno narašča. V prihodnjih treh do petih letih se pričakuje prehod v obdobje pospešene rasti. K temu pomembno prispevajo usmeritve Evropske unije v zeleno mobilnost, izboljšave polnilne infrastrukture in politike vzpodbud, ki povečujejo dostopnost električnih vozil. Spreminjajo se tudi nakupne navade potrošnikov, ki vse bolj cenijo ne le stroškovno učinkovitost, temveč tudi napredne tehnološke rešitve, okoljsko prijaznost in višjo kakovost uporabniške izkušnje. Hkrati sta oba trga odprta za nove blagovne znamke in inovacije, kar ustvarja ugodne pogoje za širitev ponudbe. Wang optimistično zaključuje, da ti dejavniki kažejo, da bosta Hrvaška in Slovenija postajali vse pomembnejša trga v širšem evropskem prostoru električne mobilnosti.
Lepas sicer kot znamka deluje pod okriljem skupine Chery, enega najhitreje rastočih avtomobilskih proizvajalcev na svetu, ki naj bi ji z globalno prisotnostjo, razvojnimi zmogljivostmi in močno dobavno verigo zagotovil temelje za ambiciozen razvoj nove znamke.
Ime Lepas sicer združuje idejo hitrosti in napredka (leap) ter energije in življenjske dinamike (pass). Obe besedi naj bi združeni v imenu simbolizirali sodoben, eleganten način življenja, podprt z inteligentnimi tehnološkimi rešitvami. Znamka uvaja tudi koncept "elegantne mobilnosti", ki pomeni ravnovesje med zmogljivostjo, estetiko in udobjem. Ta filozofija naj bi se odražala tako v oblikovanju vozil kot v uporabniški izkušnji.
Trije modeli
Ključno vlogo pri razvoju vozil znamke Lepas ime sicer nova globalna platforma, ki jo lahko prilagajajo vozilom z različnimi dimenzijami in pogonskimi sklopi. Poseben poudarek je na hibridnih pogonskih sklopih.
Prvi model znamke je SUV segmenta C lepas L8. Gre za 4,688 metra dolgo, 1,871 metra široko in 1,689 metra visoko družinsko vozilo s poudarkom na prostornosti in prilagodljivosti notranjosti. Med ključnimi lastnostmi izpostavljajo tudi dolgo medosno razdaljo 2.800 milimetrov, prostorno kabino ter različne načine uporabe notranjosti, kot so "kino način, počitek ali delovni način". Za pogon bo skrbel priključno hibridni sistem s sistemsko močjo 205 kilovatov in navorom 365 njutonmetrov, ki naj bi po navedbah proizvajalca zagotavljal električni doseg 103 in kombinirani doseg do 1.300 kilometrov.
Na predstavitvi sta bila napovedana tudi modela lepas L6 in lepas L4. Lepas L6, ki bo na trg prišel v drugi polovici leta, bo namenjen mlajšim družinam in urbanim uporabnikom, z večjim poudarkom na pametnih funkcijah in povezljivosti, lepasu L4 pa bo z dolžino natanko 4,4 metra najmanjši model znamke.
Podjetje Auto Benussi, ki je bilo leta 2005 ustanovljeno v Pulju, je v dveh desetletjih zraslo v enega ključnih igralcev na hrvaškem avtomobilskem trgu. Med drugimi zastopa znamke Land Rover, Jaguar, Mazda, Renault, Nissan, Fiat, Jeep, Xpeng,. Ferrari Aston Martin, Bentley in Rolls-Royce, po novem pa tudi Lepas. Leta 2013 je prevzelo tudi franšizo Enterprise Rent-A-Car za Hrvaško, Slovenijo in Srbijo, razvilo pa je tudi lastno znamko za najem tovornih vozil in upravljanje voznih parkov Benussi Furgonet. Močno je tudi na področju prodaje rabljenih vozil.
Na vprašanja o tem, kako se Lepas razlikuje od drugih znamk znotraj skupine Chery, kakršna sta denimo Jaecoo in Omoda, so predstavniki znamke odgovorili, da gre za izrazito uporabniško usmerjeno znamko. Njihov cilj je demokratizacija napredne tehnologije, kar pomeni, da želijo vrhunske funkcionalnosti in oblikovanje približati širšemu krogu kupcev.
Pomen celotne uporabniške izkušnje
Dodali som, da nočejo biti cenejša različica premijskih znamk, ampak njihova alternativa, ki ponuja primerljivo ali boljšo izkušnjo po dostopnejši ceni. Kot potencialne tekmece so omenili uveljavljene premijske avtomobilske znamke, kot sta Lexus in Volvo, ki uspešno združujejo estetiko in tehnologijo. Vendar poudarjajo, da njihov cilj ni posnemanje, temveč razvoj lastne identitete.
V tem pogledu je pomembna je tudi celostna uporabniška izkušnja. Lastnikom lepasov ne bi le radi prodali avtomobil, ampak jim bodo ponudili tudi dostop do različnih dogodkov in aktivnosti, kot so koncerti, umetniški festivali in ekskluzivne testne vožnje v prestižnih okoljih. S tem bi radi svoje kupce povezali v skupnost z enakimi interesi
Prvi Lepasov model, lepas L8 naj bi na slovenski in hrvaški trg prišel enkrat okrog avgusta letos, za ostala dva pa datumov še niso razkrili, prav tako pa tudi cen. Njihova cenovna strategija naj bi bila v skupini Chery sicer usklajena s pozicioniranjem v srednjem do višjem cenovnem segmentu, vendar z močnim poudarkom na vrednosti za denar. V primerjavi z drugimi znamkami znotraj skupine bodo cenovne politike ločevali, saj bi vsaka znamka rada nagovarjala svoj segment kupcev.
Avto s temuja
citat iz članka : bo namenjen mlajšim družinam in urbanim uporabnikom, z večjim poudarkom na pametnih funkcijah in povezljivosti, --- a se bo mogoče z njim dal tud peljat? hočem škatlo na 4 kolesih, ki ima 4 zdice, en velik… ...prikaži večlik pakeltrgar volan, gas, bremzo in bog ne daj kakšno multimedijo in lajtšou ne v kabini ne okol škatle. a bi šlo kreteni avtomobilistični. ko se mi bo scufal ,bom rade volje v enem od teh lepasov meditiral ob spremljavi kakšne mlade negovalke. do takrat pa goni se ta škart