Torej, Watch 5 in Fit 4 prihajata tudi v Slovenijo. Na koga z njima ciljate, katera je ciljna populacija?
Za Watch 5 ciljno občinstvo predstavljajo ljudje, ki so bolj ozaveščeni glede svojega zdravja ali si želijo bolj zdravega življenjskega sloga. Gre za preventivno spremljanje zdravja, kar je danes zelo pomembna tema. Primerna je seveda za vsakogar, najbolj pa za tiste, ki želijo spremljati svoje zdravstvene parametre.
S Fit 4 pa sodi bolj v športni, fitnes segment. Prinašamo pomembne funkcije, ki so bile prej rezervirane za premium pametne ure, kot so potapljanje, golf, trail tek, na njej so nameščeni tudi barvni zemljevidi.
Zakaj bi nekdo, ki že ima katerega od prejšnjih modelov teh ur, kupil novo?
Vzemiva za primer Fit. Pri Fit 4 gre za velik tehnološki preskok v primerjavi s Fit 3. Dodali smo barometer, možnost zaznavanja nadmorske višine in pritiska – do vseh teh podatkov zdaj lahko uporabniki dostopajo v športnih načinih. Poleg tega smo izboljšali sistem navigacije, ki zdaj deluje prek dvopasovnega GPS, kar je precejšnja nadgradnja glede na prejšnjo generacijo. Za Fit 4 Pro različico smo uporabili tudi boljše materiale – titan, safirno steklo – kar je običajno rezervirano za višji razred.
Če pa govoriva o Watch 5, smo naredili pomemben napredek na področju spremljanja zdravstvenih parametrov. To nam omogoča nova tehnologija X-Tap, ki smo jo razvili in omogoča tako pasivno kot aktivno spremljanje podatkov. Vsaka nova generacija mora narediti tehnološki preskok in mi si prizadevamo za to.

Se pri načrtovanju naprav bolj osredotočate na materiale ali tehnologijo? Kaj je pri razvoju bolj pomembno?
Večkrat smo poudarili, da želimo imeti najboljše iz obeh svetov. Gledamo, kako to počnejo tradicionalni proizvajalci ur, kako oblikujejo materiale, ki jih uporabljajo, a hkrati smo tehnološko podjetje – proizvajamo pametne ure. Zato mora biti tudi tehnološki del vrhunski. Osredotočamo se na šport, zdravje in vse druge funkcije, ki jih mora pametna ura imeti.
Veliko novih funkcionalnosti, veliko izboljšav v dizajnu, torej. Kje je meja vsega tega? Kako vidite napredek nosljivih naprav v prihodnosti?
Vsako leto in z vsako novo generacijo naprav si prizadevamo, da na trg pošljemo izboljšane izdelke z novimi funkcijami za izboljšanje kakovosti življenja uporabnika. Začne se pri raziskavah in razvoju. Huawei vlaga okoli 20 do 25 odstotkov prihodkov v raziskave in razvoj, kar nam omogoča raziskovanje novih smeri, bodisi na področju dizajna, materialov … V preteklosti smo tako že uporabili titan, keramiko. Zdaj prehajamo na jeklo, ki ga uporabljajo tradicionalni švicarski proizvajalci ur. Hkrati pa, kot rečeno, želimo uporabnikom omogočiti čim boljše funkcionalnosti naprav.
Zdaj prvič predstavljate tudi mobilna plačila z uro. Kakšen je bil pritisk uporabnikov glede te funkcije?
Velik. Iskreno povedano, pritisk je bil pritisk. Vedno preverjamo, kaj si uporabniki želijo, in NFC plačila so bila zelo visoko na seznamu. Delali smo intenzivno več kot leto in pol, iskali prave partnerje, da bi lahko lansirali rešitev. Možnost NFC plačila zdaj za uporabnike v državah z evrom uvajamo v drugi polovici leta, v sodelovanju s partnerjem Quicko.

Postopek je tak: Z aplikacijo Quicko ustvariš račun, nato dobiš kartico, ki jo lahko polniš in jo uporabljaš na Huawei napravah. Na voljo bo tudi za že lansirane naprave, kot so Watch Ultimate, GT5 serija in druge.
Ko razvijate naprave, ali najprej določite ciljno skupino in nato začnete izdelovati ali obratno?
To je težko vprašanje. Gledamo zgodovinske podatke, potrebe uporabnikov, prihodnje trende in ciljne skupine. Rekel bi, da gre za kombinacijo obojega – ni pravega ali napačnega odgovora. Na osnovi različnih dejavnikov gradimo napravo oziroma končni izdelek, ki ga potem vidite v trgovinah.
Predstavljam si, da razvojni oddelek že dela na prihodnjih modelih. Nam lahko poveste, v katero smer gre razvoj?
Načeloma sta dve glavni smeri – dizajn in materiali so osnova, na katerih gradimo. Potem pa imamo dve strategiji: Prva je šport, na višjem, profesionalnem nivoju – začeli smo z golfom, potapljanjem in trail tekom, in še bomo dodajali. Druga pa je zdravje – zelo podrobno se ukvarjamo s tem, kaj lahko naprave in algoritmi omogočajo. Imamo ekipe zdravnikov, ki sodelujejo z nami, da lahko vzpostavimo standarde in v naprave vključimo vedno več zdravstvenih funkcij. Začeli smo z EKG-jem, krvnim tlakom in podobnim. Seveda pa razvijamo naprej.
🍓 Vroča dekleta čakajo na vas na 👉 𝗦𝗲𝘅𝘁𝗼.𝗹𝗶𝗳𝗲
Zakaj so škodljive?
Če bi vedeli kako so te ure škodljive,bi jih takoj zmetali stran razbili na koščke,ampak ni treba kar nosite jih