Avto
507 ogledov

19. septembra bo Slovenija ujela razviti svet

Komentarjev 13
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • eosss 10:13 31.avgust 2016.

    OK, VB je pač začela z DAB, takrat še ni bilo DAB+ standarda in AAC+ oz. MPEG4 kodeka... imaš druge države, Malta je recimo uvedla DAB+ že leta 2008, medtem ko se pri nas ne glede na to, da se ...prikaži več imamo za nekao "napredno" evropsko državo, na spološno dikitalni broadcast uvaja leta 2016, kar je le še en dokaz nesposobnosti naše RTV...Če pogledamo povsem realno, koliko ljudi bo šlo kupit DAB+ sprejemnik, zato da bodo lahko poslušali digitalni radio? Realno...? Za primerjavo, na Malti, ki je bila prva v Evropi, je po 7 letih (uradni podatke iz leta 2015) 25% penetracija DAB+, s tem da imajo 100% pokritost s signalom. Koliko misliš da bo penetracija v Sloveniji, gelde na to, da uvajamo tehnologijo, ki je velika večina trenutnih sprejemnikov ne podpira in da je že nekaj časa "na pohodu" mobilni internet z velikimi količinami podatkov in (relativno) visokimi hitrostmi prenosa...

  • Dare Dado 08:33 31.avgust 2016.

    samo gnili ničvredni programi, ukinte to sranje gnilo

  • Dare Dado 08:34 31.avgust 2016.

    razen radio 1 in podobno ki so v redu, od rtv pa je sam gnoj

  • YaKo 09:09 31.avgust 2016.

    Rock radio.

  • eosss 09:13 31.avgust 2016.

    Ampak OMFG, to uvajamo v letu 2016!!! Norveška je pričela z oddajanjem prve DAB radijske postaje leta 1995, v Veliki Britaniji je leta 2001 oddajalo že preko 50 DAB radijskih postaj... mi pa to uvajamo kot novost leta 2016 !?!?!

  • Mitja Bevc 09:25 31.avgust 2016.

    V VB oddajajo v DAB (MPEG 2) tehnologiji in je zvok obupen, tako da je tam in še marsikje drugje FM ehnologija še vedno top, čeprav stara več kot 100 let. Pri nas se bo uvedel DAB+ (MPEG 4). <br ...prikaži več />Bolj me moti to, da v članku ni napisanih vseh 9 izdajateljev programov, ki so dobili pozitivno mnenje za oddajanje v DAB+ sistemu, pač Oblakova reklama ;)

  • eosss 11:31 31.avgust 2016.

    BTW, tudi mene moti da ni objavljenih vseh izdajateljev, ki so dobili pozitivno mnenje... A vi ste ga za A radio dobili?

  • smejka 11:44 31.avgust 2016.

    Čisto po naše...kot bi umesila testo za kruh, pečice pa ne bi imela.Čestitke

  • zkvazdjkrregistracijozahtevate 11:58 31.avgust 2016.

    Val 202 je čist kul.

  • Mitja Bevc 06:04 02.september 2016.

    http://www.worlddab.org/public_document/file/767/WorldDAB_Global_Summary_29.07.2016.pdf?1469794910Malo ve; uradnega branja o DAB sistemu po Evropi in svetu. Ni vse tako hudo kot ti pišeš. L.p.

  • Gr8_1 10:52 31.avgust 2016.

    Prodajalci si naj kar manejo roke in še nekaj mila naj uporabijo, ker iz te moke ne bo kruha.

  • popokatopetl 10:58 31.avgust 2016.

    Kaj z njim? Parkrat sem ga poslušal (FM) in bil presenečen nad slabo kvaliteto zvoka, kot da bi imeli slabo zripane CDje ali slab računalnik ali nevemkaj, nekaj jim po malem preskakuje. Sem vajen Študenta kjer imajo zvok precej bolj spodoben.

  • Mitja Bevc 16:02 31.avgust 2016.

    Mi smo ga včeraj dobili... Poglej, dokler Evropa ne bo enotna in povedala kaj bo z ''sproščenimi'' FM radijskimi frekvencami storila, pri ukinitvi analognega oddajanja, (kot jih je pri analogni TV), dotlej bo DAB+ zgolj alternativa in dodatna platforma. Skratka ...prikaži več na državi pa je, da svoj multiplex skomercializira do amena. ;)

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.