Slovenija
38308 ogledov

Šele po posredovanju Varuha je izvedel, da mu pripada ta pravica

Komentarjev 29
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • 4ba2a8e4cc2cfe1172eec499b48f077b0c78143c 08:06 26.april 2019.

    Tele zadeve komplicirajo zato da vsak obupa ko vidi papirje in se ne znajde.Prijteljico z otrokom so obravnavali kot da je kanta za smeti,za njo je vstopil črnec in odziv je bil en dolgi in veseli hellloooouuuu,toliko o socijali.

  • Avatar olor
    olor 07:17 26.april 2019.

    Ni res, da opravijo z vsakim še dodaten razgovor. Poznam primere, ko sploh niso vedeli, da jim pripada ob varstvenem dodatku tudi izredna denarna pomoč. Tudi odločbe so nerazumljive in jasno je, če jo že prebere starejša oseba, jo ne ...prikaži več razume. Preverjeno.

    • kapibara 08:01 26.april 2019.

      Za to, pa so odločbe tako formalno zakomplicirane, da se človeka zmede..!! Ta južni, pa imajo vso podpora CSD.. - Tokrat pa ne bom omenjal CSD Bežigrad

    • Jana Bejba 14:21 08.maj 2019.

      Odor, ti verjamem. Noben ne pove, da ti pri teh določenih pogojih pripada. Sama sem bila priča kot brezposelna oseba v ogroženem stanju življenja iz nič v tistih nekaj mesecev. Tako kot upokojencu niso povedali, da mogoče pri teh zadevah ...prikaži več pripada. Niso osamljeni primeri. To so pač šalabajzerji, kakor nič ne urejajo sproti kukr treba. Vse je dogovorjen med sabo.

  • Aro 11:33 26.april 2019.

    Vse pravice ki ne vem komu vse pripadajo, črncem, nezakonskim materam in čuda drugim se polnijo iz mojega žepa in mene nihče ne vpraša, kam in komu bo dajal moj denar. Meni ki plačujem ne pripadajo NOBENE pravice, meni samo ...prikaži večmo jemljejo celo življenje. Nisem imel štipendije, ne subvencijo za študentski dom. Ker sem bil priden, v roku doštudiral, si najdel dobro službo me samo derejo in ubirajo in če kaj rečem, sem največji sovražnik koga???? Tistih ki nič ne delajo ali dosežejo

  • mirror 12:54 27.april 2019.

    Država sama ne da nič, moraš striktno zahtevati. Po drugi strani pa se gredo prijazno upravo do strank. Kakšna dvoličnost državne uprave.

  • alfagirl 22:18 26.april 2019.

    Zmeden članek. Ali ni varstveni dodatek višji od socialne pomoči?

    • kapibara1 19:07 27.april 2019.

      Žal je...

    • Jana Bejba 14:19 08.maj 2019.

      Sej v resnici je višji od denarne socialne pomoči. Sam ne bo dobil isti znesek, kakor ti te številke v € napišejo... Pač davek na karkšnikoli prihodek.

  • Avatar Matvilaska
    Matvilaska 01:19 27.april 2019.

    Želite najti žensko za eno noč? Dobrodošli v == >> www.3xDate.top

  • Jana Bejba 14:25 08.maj 2019.

    Zdaj je takole... Odvisno od kraja bivanja. Tisti, ki živijo v Ljubljani imajo malce drugače kakor v ostalih krajih Slovenije in tudi na dolžino čakalne dobe, da sploh dobiš odločbo po oddani, napisani vlogi za uveljavljanje pravic iz javnih sredstev, ...prikaži več če se ne motim ob njihovih brezveznih strokovnih besedah, za brezvezno dodatnega kompliciranja. Kdo pa bo razumel njihove francoščine razlag?!

    • Jana Bejba 14:27 08.maj 2019.

      Pri v teh težavnih primerih novice pri upokojencu je odvisno od samega stanja, pod temi pogoji, med raznimi zakonodajami. Je prav, da se je obrnil vsaj na Varuha RS. Kakor v večini primerih nočejo povedati, da ti to pripadajo te ...prikaži več določene pravice/zakoni. Sama sem bila priča kot brezposelna oseba, ki mi niso povedali, da mi pripada denarna pomoč s strani Zavoda za zaposlovanje. Ki sem bila dejansko brez denarja po končanem šolanju. K to je samo znak zajebavanja od zaposlenih pri teh pristojnih RS.

    • Jana Bejba 14:32 08.maj 2019.

      Informativno za upokojenca poleg pokojnine, baje pod temi pogoji lahko pripada varstveni dodatek,a so drugačno pogoji, ki se mi dozdeva enaki pogoji pri denarni pomoči. Samo opozorilo je ta... Problem je sama vloga za denarno pomoč, ker je tako namerno ...prikaži večo zanalašč napisana, ki pod temi točkami vloge omenja varstveni dodatek. Torej, samo varstveni dodatek brez denarne pomoči, žal ne gre. Bi moral prvo imeti denarno pomoč, ki pa ni nujno da vsak dobi varstveni dodatek. Pri upokojencu je zdaj drugač.

    • Jana Bejba 14:36 08.maj 2019.

      Torej, pri upokojencu sama osebno menim, da bi vplivalo na neko določeno mejo od teh denarnih prejemkov, ki ima na voljo CSD. Ker pokojnine so različno visoke v €. In pod temi drugačnimi pogoji, kar pa je zelo močno odvisno ...prikaži več od okoliščine, na kateri se je znašel nazadnje. To je samo, če si samska oseba. Torej.. Če je recimo lastnik nepremičnine, ki dosega v vrednosti 120.000 € in več, ki v takem primeru lahko je brez denarne pomoči, ampak jo mora vračati v 1/3 zneska, če ne v 1/6!

    • Jana Bejba 14:39 08.maj 2019.

      Pa ima lahko samo varstveni dodatek brez denarne pomoči. Razen, če ne ureja to drugače pod temi akti. Če seveda nima kaj takega, kar bi bilo od vrednejših stvari. Kot je avto ali karkoli od prihodkov zneska, kar pa omenja ...prikaži več pokojnino. Igra vlogo višine v €! Nekateri smo z upravičenimi razlogi, medtem, ko drugi zlorabljajo. Vem, to so govorice in pljuvanje. Razen, če dokažeš z raznimi dokazljivimi papirji/gradiva. Kar pa je čisto nekaj drugega. Širok pojem razlage, da bi še roman lahko napisala...

    • Jana Bejba 14:43 08.maj 2019.

      Torej, pod pogoji, ki omenja pokojnino, ki baje vpliva na denarno pomoč! Če dobiva druge denarne prejemke od ZPIZ-a, bi lahko to vplivalo. Samo določeni zneski ne vplivajo. Samo, ko se je po dolgem času spremenile te spremembe v sociali, ...prikaži več imajo š zmeraj staro vlogo s starimi pogoji za denarno pomoč. Kar je normalno, da nastane čista zmeda. Še zmeraj je niso spremenili. Torej, točne informacije dobiš na CSD-ju. To je tko, če si za vse sam v stigmi družbe, kakor sem bila jaz osebno na tem..

    • Jana Bejba 14:47 08.maj 2019.

      Kakor ima ta gospod upokojenec. Kar pa sumim, da kaže lahko znake demence, če nekih duševnih motenj. Ki grem stavit, da je lahko v tem času grdo zbolel. Če ne kaj drugega, kar so avtomatsko podvrženi raznim boleznim. To zame ...prikaži več pomeni, da je bil prej navadni delavec, da je lahko dobil pokojnino, ki jo zdaj dobiva... Drugi bi ti rekli, da se te to ne tiče, ne glede, ali si v žlahti ali ne. Ok, razumem, samo potem naj ne ukazujejo, kar se tiče socialne izključenosti. In nenujno da vključiti v družbo

    • Jana Bejba 14:51 08.maj 2019.

      Kakor nočem biti pred nekimi kriminalci, raznimi psihiči, preverzneži... Ki večina samo diskriminira, samo zato, ker ti bodo resno jemali, kakor imaš zaposlitev, nasploh ti pa ne bodo. Torej, družba države Slovenije ti pove... V tem drugačnem kontekstu razlage v ...prikaži več smislu.. Družil se bom s tabo, kakor ima vsak navadni zaposleni človek nasploh vsaj minimalno plačo, ki je pa višja v € od vseh možnih situacij/primerov. Torej, s tabo se družijo samo zaradi denarja oz. statusa vsakega posameznika...

    • Jana Bejba 14:54 08.maj 2019.

      In ti, ki počnejo so v večini primerih feministi in hkratikurbe za denar, kar ni nujno, da tovelja samo za ženske. To velja tudi med moškimi. Zakaj imajo moški višje plače, kot znak prave kurbe. Kljub obsojanju teh stereotipov, da ...prikaži več kao ženske več zapravljajo kakor moški. Poglej samo v politiki, ko delajo več težav, več bedarij zapravljajo in to sploh moški v večini delovnih položajih kakor same ženske, ki pa nimajo ponavadi višje plače. Samo kolikokrat omenjajo kriminal med obema spoloma?! Toliko

    • Jana Bejba 14:59 08.maj 2019.

      P.S. Plačna diskriminacija. In nekateri moški so bile včasih ženskega spola in take lahko najdeš med delovnimi mesti. Kakor obstaja sprememba spola. Vsaj med LGBT in to na skrivaj. Beseda kurba v razlagi pomeni, da je to nekdo, ki se ...prikaži več daje dol za denar. Ne ti meni enakopravno in pravni državi, kakor v praksi ne poteka tako kot treba. Ampak nekatere ženske sumim, da imajo višjo plačo kakor ostali delavci. Primer v politiki in v teh najtežjih poklicih. Ki pa ni nujno, v neki enaki višini €€€

    • Jana Bejba 15:04 08.maj 2019.

      Teh stvari ti ne bo noben ti povedal. K jim je važno, da nekoga ustrelijo kakor so Kramberger-ja. Samo problem je v tem... Kako naj navadni človek pozna za vse te težavne primere, kar se tiče skritega ozadja, ki kot ...prikaži večt priša nisi bil zraven in ne poznaš teh zadev dovolj??? Kako naj sam vse to pove v težavah, kakor je bilo preveč zlorab, nasilja, raznega izkoriščanja ki to počenjo samo izredno bolani cigani, ne glede na vse... Ki ponavadi noben človek ne posluša težav od drugih. Ponavadi je tako.

    • Jana Bejba 15:50 08.maj 2019.

      Kriv je tisti, ki ponavadi namerno povzroča težave in ne odpravlja sproti, mišljeno pri zaposlenih ljudeh, javnih ustanovah v večini primerih. Če bi še namerno na skrivaj kot pravi strahopetci iskali krivca in ubili jih, že preko izsleditve IP-ja, poleg ...prikaži več kršitve GDPR-ja in kdor uporablja računalnik je lahko kdorkoli oseba, ki ni samo 1 oseba... Samo zato, da o tem poveš. Ti pa ponavadi že povedo javni mediji, kar se tiče vsakdanjih novic. Itak to vidi EU že samo po sebi, kakor to dokazujejo sami.

    • Jana Bejba 15:56 08.maj 2019.

      Kakor pa nekdo, ki ne dela namernih dodatnih težav, pa si sam po svoji volji tudi sproti rešuješ, kakor se dokazuješ kot prava produktivna oseba.Začne se vse v šoli, zakaj veliko ljudi ne naredijo šole. Se vid podkupljivost diplom, plonkcev, ...prikaži več da se hvalijo z višjo izobrazbo. Samo da imajo višje plače za nič dela pri večini zaposlenih, kot imajo v politiki. Samo nekateri delavci bodo to dokazali z dejanji, kar se tiče opravljanja dela, pa ni nujno, da je v službi, ampa nasploh.Pregovor znaš veljaš

    • Jana Bejba 16:01 08.maj 2019.

      Sem videla znake duševnih motenj, pri teh ljudeh, ki z velikim veseljem znotraj samega sebe, te hočejo namerno uničevati tuja življenja, lahko tudi med najbližnjimi. Tipični, klasični znaki sociopatov, če ne narcistov. Sociopat je ponavadi navzena na drugega človeka in ...prikaži več to je že lahko pri druženju. Če ne pri osebah z bipolarnimi motnjami. Tudi z znaki serijskega morilca, kito z dobrimi občutki bi z veseljem naredili. Normalni človek tega nebi naredil, ker ta tuja oseba ti ni nič slabega naredila.

    • Jana Bejba 16:06 08.maj 2019.

      In taki kriminalci se prosto sprehajajo na prostosti, nič zaprti in taki se družijo s tabo, pa ti tega sam ne veš, kaj je ta oseba imela v preteklosti. To vedo med sabo, sam pa ne veš tega, ki izveš ...prikaži več kot zadnja oseba... Kaj se druge tiče, ki niso imeli nič v zvezi s temi... A te nebi jezilo?! Seveda, bi te. Vedo, samo ne povedo

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.