Pod streho
28872 ogledov

Če imate staro peč na drva, zdaj kupite novo, pol plača Eko sklad

Komentarjev 5
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • alen04 08:49 27.avgust 2019.

    Za tak denar je že toplotna črpalka na voljo.

    • tomaz 11:02 27.avgust 2019.

      Ja odvisno od potrebne moči. Za toplotno črpako moraš imeti tudi ostale pogoje izpolnjene, od tlanega gretja naprej. Pri zamenjavi kotlov na drva gre v večini za starješe zgradbe, kjer si v bistvu razen zunanje izolacije fasade, zračne strehe in ...prikaži večzračne strehe in zamenjave oken in vrat, namestitev zračnih izmenjevalcev, ne moreš privoščiti, pa še to še to pride nekaj 10k.keša. Na klasične radiatorje pa toplotna črpalka ni rentabilna, veliko dražje ogrevanje, kot z drvmi.

    • mercedesb 07:26 28.avgust 2019.

      Se motis,Tomaz,grejem hiso s toplotno crpalko zrak voda na radiatorje,piraba tako majhna da se vsaka pec na drva skrije,da o onesnazevanju kurjenja na drva ne govorim

    • alen04 08:31 28.avgust 2019.

      ne bo držalo tomaz. Imamo 30 let staro hišo, 20 cm izolacije, troslojna okna in podstreho izolirano. Radiatorje sem v osnovi kupoval predimenzionirane, tako, da TČ dela z manjšo močjo kakor bi sicer. Je pa sosed dal v novogradnjo peč ...prikaži večč na drva (lambda sonda) 6k€+ zalogovnik in regulacija, 10k€. Še danes mu je žal. Priprava drv, nalaganje, čiščenje. jaz pa knjigo berem.

    • mercedesb 15:28 28.avgust 2019.

      Alen04,kot bi povedal jaz,vse drzi

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.