Avto
19233 ogledov

Čez štiri leta bo Evropi vladal bencin

Komentarjev 21
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • ode 17:11 02.november 2018.

    Namerno se na temu portalu negativno govori o dizlih na splošno, ne pa o starejših dizel avtomobilih, ki so, recimo, problematični in jih je še ogromno na cesti. Novejši so čistejši od bencinarjev. Sploh pa od starejših bencinarjev.

  • Buča Pepa 16:16 02.november 2018.

    Sami reklamni pamfleti. Dizel ima manj CO2 izpuha, bencinski turbinski tudi potrebujejo PDF ker proizvajajo mikro delce, poraba pri dizlu pa je še zmeraj 20 procentov manjša.

  • dusan11 20:41 02.november 2018.

    Kolega si je kupil pred 3 meseci kaškaja bencinarja 14 in mu po mestu troši 13 litrov tak, da je razočaran, ker je šel iz 4 leta starega dizla tak da je to eno veliko nakladanje kaj so naredili pri ...prikaži več porabi bencina pri teh novih motorjih ki imajo malo kubikov in veliko kw jov ta leban pa je verjetno orng pokasiral za ta članek

  • dusan30 16:44 02.november 2018.

    Sama površinska razmišljanja. Največji onesnaževalci so vsi dejavniki in tovarne, dobavitelji, ki omogočajo proizvodnjo vozil (ne le avtov). Razlika v onesnaževanju (vpliv na okolje) med dizlom in bencinarjem v smislu emisij izpušnih plinov je tako minimalna, da si ne morete ...prikaži več misliti. Novi oz.do deset let stari dizli imajo take filtre in katalizatorje, da je izpuh dizlov v obliki Co2 nižji od primerljivih bencinarjev! Dizel agregati imajo boljše vozne lastnosti od bencinarjev, to je fizika!

  • 03a22797237ce84cc413aa3240ab4331bd637aab 17:00 02.november 2018.

    Temu tipu se od dizla kisa, Zgleda, da ga je prevarala baba z dizlom!

  • Koba 20:50 02.november 2018.

    V tem članku se skuša vplivati na potrošniške preference. Sicer pa hiša Nisssn Renault ne slovi ravno po kakovostnih dieslih.

  • optimist11 08:39 02.november 2018.

    Kako dolgo bo vaš novi motor zadostoval prihodnjim standardom? dober odgovor: še zelo dolgo ! ???

  • simon65 05:54 03.november 2018.

    Sodobni dizeli niso nič manj eko od bencinarjev, ne razumem te gonje proti dizelom, po mojem je tu politika.

  • simon65 06:03 03.november 2018.

    Sodobni dizeli z filtri trdih delcev in katalizatorji niso čisto nič manj čisti od bencinarjev, tako da ne razumem te gonje proti njim, sam mislim da so tu posredi neki višji interesi. Tudi pri električnih avtomobilih je enako, za električne ...prikaži več avtomobile še vedno potrebujemo elektrarne med katerimi še vedno prevladujejo termoelektrarne in jedrske elektrarne ki so velike onesnaževalke okolja.

  • milan63 10:16 03.november 2018.

    dizla ne bi kupu več danes

  • dusan72 01:40 03.november 2018.

    Skoraj 30 let sem vozil bencinarje. Letos sem presedlal na dizelaša. Boljša moč, manjša poraba... sami plusi. Spremljam tudi trenutno aktualne debate o nategih glede testov. Po pravici povedano... dol mi visi. Če povzamem zgornji blablabla v članku in upoštevam ...prikaži več "hitrost" sprejemanja raznih zakonov... V EU bo mogoče kakšna konkretna prepoved čez 10, pri nas čez 20 let. Jaz se za svojega 8 let starega ne sekiram. In tudi novega bi kupil. Čez 20 let bo itak vseeno.

  • maresem 13:44 02.november 2018.

    Dizel vlada in bo še dolgo vladal.

    • evelux 16:14 02.november 2018.

      Diesel je nesnaga od nesnage .... je pa res da se kmetje vozijo s traktorji .... emkrat imel diesla 4 leta in nikoli več smrduha ....

    • Koba 20:52 02.november 2018.

      No evo mene kmeta. Bencinarji ne morejo nikoli imeti takih performans. Ne sodi diesla po sebi.

  • uros63 12:32 03.november 2018.

    Raklama za Japonski avto, ki še nikoli niso naredili dobrega dizelskega motorja! Dokler bomo kurili premog v Šoštanju in se bomo vozili z dizel vlaki v Ljubljano. Eno uro iz Kamnika. Se bomo tudi ostali vozili z dizli?

    • grega80 15:59 03.november 2018.

      Ti pa si pameten da se kr kadi. Honda ima veliko boljši dizlski motor kot katerikoli nemec. Dokazano. Ne pametnjari....

  • milan63 15:33 02.november 2018.

    marsem ko to misliš jaz se nestrinjam dizle bodo ukinili ker so smrduharji in onesnevalci ozračja fuj dizli zakon je elektrika po tujih mestih je prepoved dizlov

    • BozidarFrelih 16:38 02.november 2018.

      Katerih dizlov ?

    • ode 17:06 02.november 2018.

      Ker rad duhaš in vtikaš nos v razne luknje, nameščene zadaj, povohaj izpušno cev dizla, ki ima katalizator in PDF, kar imajo vsi dizli, mlajši od 5 let in izpušno cev bencinarja in primerjaj.

    • ode 17:09 02.november 2018.

      Namerno se na temu portalu negativno govori o dizlih na splošno, ne pa o starejših dizel avtomobilih, ki so, recimo, problematični in jih je še ogromno na cesti. Novejši so čistejši od bencinarjev. Sploh pa od starejših bencinarjev.

    • dusan72 01:47 03.november 2018.

      Tudi jaz takoj menjam dizla ali bencinarja za E avto ali vsaj hibrida, ampak, ko bo finančno prijazen navadnim smrtnikom. Se pa zavedam, da ko bojo električni avtomobili začeli vladati trgu, ne bo več brezplačnih polnilnic itd... Država bo hotela ...prikaži več svoje in končni uporabniki bomo na istem. Poln tank bencina, dizla, elektrike... cca 50€. In to je to. Potem pogruntaš, da se nekomu jebe za ekologijo, važen je proračunski priliv.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.