Avto
86616 ogledov

Alarm iz tujine: Slovenija med 10 najslabšimi glede varnosti na cestah

Komentarjev 35
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • tlacan 11:42 06.julij 2023.

    Ta primerjava je nerealna glede varnosti, če se bazira na število prebivalcev. Sem prepričan, da našo državo prečka vsaj 3-krat več vozil, kot je prebivalcev. Primerljivo bi bilo, če bi upoštevali število nesreč glede na gostoto prometa.

    • blayo 15:52 06.julij 2023.

      Hočeš reči da imajo Slovenci preveč avtomobilov na število prebivalcev? Da, to pa drži. Kar se tega tiče smo tam tam s Poljaki in pred Nemci recimo. Ima pa recimo Nemčija okoli velikih mest precej večjo gostoto prometa kot mi... ...prikaži več ko tam na radiu ob konicah poročajo o zastojih v neki regiji, to traja vsaj 5 minute. Nemce rešuje predvsem to, da imajo precej več policije na cestah predvsem pa precej več radarjev.

  • Avatar lu.ckyss
    lu.ckyss 11:40 06.julij 2023.

    Krneki od članka...Kje smo po posameznih kategorijah, nam višjo uvrstitev zbijajo zastoji in kakovost cest ali smrtnost ?!...Idioti...

    • blayo 15:53 06.julij 2023.

      Pa saj imaš vse napisano, tudi kategorijah.

  • Skias 11:58 06.julij 2023.

    A vi to resno! Tak rompompom. 27 držav in vi delate tak rompompom! Na svetu bi naj bilo 206 držav vi se pa obesite na raziskavo, ki zajema samo 27 držav. Na zadnje, ko sem pogledal je bila Slovenija še ...prikaži več vedno tranzitna država kar pomeni, da če bi pisun ne novinar ampak 3 razredni pisun pogledal malo ven videl koliko avtomobilo je dejansko Slovenskih in kako velik je % tujih!

    • Avatar MuškaKokoš
      MuškaKokoš 12:34 06.julij 2023.

      V Zimbabve-ju je bolj varno ha ha ha .Te statistike so narejene pač kdo sodeluje v njih,sam pa ne smeš pisat in to je to.

    • Skias 15:02 06.julij 2023.

      Statistika je točen izračun ne točnih podatkov :) To ti pove vse 1 je klobaso drugi pa žemljico in oba skup jesta hot-dog. Statistika mar ne :)

    • blayo 15:43 06.julij 2023.

      Saj ni važno koliko je na naših cestah tujcev in koliko domačinov, ceste so prenevarne ker ljudje vedo da jih nihče ne nadzira. Policistov na naših cestah praktično ni.

    • Avatar MuškaKokoš
      MuškaKokoš 16:16 06.julij 2023.

      zanimivo,jaz policaje pa prav vsak dan vidim

    • blayo 16:26 06.julij 2023.

      Ja, zate so vedno v pripravljenosti. Kamor koli greš po celi Sloveniji ti sledijo.

    • Avatar MuškaKokoš
      MuškaKokoš 16:30 06.julij 2023.

      Še nobenkrat do sedaj mi niso sledili ,ustavili pa že tu in tam

    • blayo 16:49 06.julij 2023.

      Kako pa veš da ti ne sledijo? Mogoče ti pa samo tako dobro sledijo, da ti sploh ne porajtaš.

    • Avatar MuškaKokoš
      MuškaKokoš 16:52 06.julij 2023.

      Policaji mi ne dajo bi jih opazil,za kriminaliste pa ne vem kaj počno,če nimajo pravega dela pa me kar naj,se bom bolj varno počutil

    • blayo 17:05 06.julij 2023.

      Definitivno ti sledijo 😂 oziroma gredo kamor greš ti, drugače jih ne bi videl vsak dan. Za primerjavo... prisotnost policije na cestah in na splošno, je recimo v Nemčiji ali na Nizozemskem za par razredov večja kot v Sloveniji. Da ...prikaži več o radarjih ne zgubljam besed.

    • Avatar MuškaKokoš
      MuškaKokoš 17:11 06.julij 2023.

      tebi je pa orng dolgčas,daj kaj koristnega raje napiši,sploh ne vem al te kaj moti al kako,čist brez veze

    • blayo 10:22 07.julij 2023.

      Vem da ne veš in sploh ne dojameš kaj ti želim povedat. Na moj generalni odgovor da policije na cestah praktično ni, ti odgovoriš, da jo sam praktično vsak dan vidiš. Ja no shit Sherlock! Eden od 100 jo vidi ...prikaži več vsak dan, trije 1x na teden, 10 enkrat na mesec, vsi ostali pa enkrat na leto ali manj. Ti torej predstavljaš ta 1%, ki jo vidijo vsak dan, kar je pa ravno malo več od statistične napake.

  • Vozniček 12:54 06.julij 2023.

    Čudim se, da ni še slabše, glede na to kaj se že 10 let dogaja na Agenciji za varen promet in Ministrstvu za infrastrukturo. Saj si sami pišejo zakonodajo, ki dostikrat nima nobene podlage v podatkih s ceste in ko ...prikaži več vidijo, da so zgrešili, sploh ne popravijo... Najnovejša afera pa pravi, da zaposleni v AVP itak delajo v firmah, ki jih nadzorujejo, če sem prav razumel. Super, kot Zimbabve smo že...

    • blayo 15:41 06.julij 2023.

      Kaj ima pa to zdaj veze s pijanci na cestah??? A sta AVP in ministrstvo za infrastrukturo za to odgovorna? Dejstvo je, da je na naših cestah premalo policistov pa tudi precej premalo stacionarnih radarjev.

    • Vozniček 10:18 14.julij 2023.

      Točno tako. Tudi Ministrstvo za zdravstvo nima nič z zdravjem prebivalstva po tvoje, ne blayo? Kako je enim vse preprosto...

    • blayo 11:50 14.julij 2023.

      Za policijo je pristojno notranje ministrstvo. Na manjko policistov sigurno ne more vplivati AVP, niti ministrstvo za infrastrukturo. Vse si pomešal.

  • wondershroom 13:44 06.julij 2023.

    če prav gledam, smo drugi po vrsti pri prometnih nesrečah iz alkoholiziranosti, prvi so Irci. Bravo mi ! Vsaj tukaj smo na stopničkah. Ne vem pa kdo je dajal oceno za cesto? ker 95% cest ne doseže ocene 2....

    • blayo 15:56 06.julij 2023.

      Ne vem, kje si se pa ti do zdaj že vozil razen po Sloveniji? Daj malo povej kakšne izkušnje imaš glede tega.

  • Avatar Leon
    Leon 14:33 06.julij 2023.

    Stanje varnosti v Sloveniji je relativno . Pomurje ,Dolenjska ,Štajerska so najbolj kritične . To lahko pomeni,da gre za področja kjer živi živelj z nekontroliranim poreklom ali pa policija .

    • Avatar Leon
      Leon 14:35 06.julij 2023.

      https://www.zurnal24.si/slovenija/drama-v-grosupljem-vdrli-specialci-osumljeni-vanje-nameril-pistolo-408615

    • smoljo 14:54 06.julij 2023.

      Hahaha ,a tisti ki pa so iz "najlepsega mesta",so pa top ...ne se hecat,po AC znate dirkat in izsiljevat na polno ...na regionalkah pa delate gužvo ,ste navadni lulibuliji ....če ni ac ,do destinacije zgubljeni v vesolju...

    • blayo 15:42 06.julij 2023.

      Leon spet bluzi... samo policistov je premalo na cestah, to je vse.

  • Kmodri 12:03 06.julij 2023.

    Jasno, ko so ceste njive in prometnih znakov toliko, da lahko spremljaš zgolj njih!

    • blayo 15:58 06.julij 2023.

      Predvsem reklamne panoje spremljaš, prometno signalizacijo pa zaradi tega bolj švoh. Če bi spremljal prometno signalizacijo in se ravnal po njej, potem te "njive" ne bi prav nič ovirale.

  • blayo 16:03 06.julij 2023.

    Ja, več policije/kontrole na cestah, več radarjev, znižat maksimalno hitrost na avtocestah, ker niso primerne za takšne hitrosti pa bo bolje. Nizozemska ima res da max. omejitev na avtocestah 130, dejansko je pa večino časa na vseh njihovih avtocestah (večinoma ...prikaži več gre za 3, 4 in tudi 5 pasovne) omejitev 100.

  • Stampedo 19:25 06.julij 2023.

    Za varnost na cestah in boljše stanje lahko država nameni tudi desetkrat več denarja, pa ne bo prav nič bolj varno. Le direktorji gradbenih podjetij in posvečeni na direkciji za ceste bodo več pobrali v svoje žepe.

  • lojs 12:22 06.julij 2023.

    to je pa očitno ena sprememba, sem ves čas verjel, da spadamo med najbolj varne države na svetu ... očitno ni vse res kar pišejo

    • Avatar MuškaKokoš
      MuškaKokoš 12:31 06.julij 2023.

      Cestni promet z ostalim .Doma si ziher bolj varen kot v usekani ameriki

    • Avatar Pretnar27
      Pretnar27 12:37 06.julij 2023.

      lojs - se vidi, da si OVCA in ne znaš razmišljati s svojo glavo. Če prebereš nek članek, to še ne pomeni, da je vse v njem resnično.

    • blayo 16:00 06.julij 2023.

      Zajetih je 27 držav. Lahko interpretiraš tudi kot, da je Slovenija med bolj nevarnimi v skupini najbolj varnih.

    • lojs 18:12 06.julij 2023.

      pa kdo pravi, da je resnično, pa kdo pravi, da tisto kar tipkam je resnično ... malo se zajebavamo pa je ... če te kdo napiči, pa ni tvoj problem, naj se ta policija ukvarja s tem, sploh pa naj ...prikaži več se dohtarji ukvarjajo s tem če bom sploh preživel ... to niti najmanj ni moja stvar, sploh pa nisem plačan zato

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.